Ціни на сталеливарну сировину стрімко зростають

23.11.20

imagesДруга декада листопада підтримала позитивний ціновий тренд на переробний чавун, який почався на початку місяця. Котирування чавуну підвищувалися на тлі подорожчання брухту і позитивної динаміки цін на плоский прокат

На внутрішньому ринку США ціни на переробний чавун істотно виросли слідом за цінами на якісні марки металобрухту. Висхідний тренд підтримує обмежена пропозиція матеріалу на ринку, що підштовхує покупців погоджуватися на умови експортерів з Бразилії і Росії. На даний момент вартість сировини при доставці в порти Нового Орлеана становить 380-390 $/т cif. Російські постачальники виставили ціни пропозицій на рівні 400 $/т cif, що поки не знаходить підтримки у більшості покупців.

У Туреччині кількість угод збільшилася в зв’язку зі швидким подорожчанням металобрухту і скороченням пропозиції чавуну з боку внутрішніх виробників. Прагнучи уникнути масштабних закупівель за вищими цінами, покупці активно закуповують сировину. На даний момент робочий діапазон котирувань становить 380-390 $/т cif, при цьому все більше постачальників переглядають ціни убік підвищення.

Аналітики «Укрпромзовнішекспертизи» прогнозують поступове зростання котирувань передільного чавуну в найближчі тижні в зв’язку з очікуваним збільшенням вартості сталевого брухту, плавного поліпшення попиту на плоский прокат і зниження запасів передільної сировини у ключових імпортерів в Туреччині та Італії. Також зростанню цін посприяє і низьке завантаження доменних потужностей в Бразилії і Росії.

На минулому тижні котирування металобрухту зросли на всіх регіональних ринках у зв’язку з позитивною динамікою цін в сегменті довгого прокату і обмеженої пропозиції на ринках США і країн Євросоюзу.

У Туреччині в зв’язку з контрактацією сировини місцевими виробниками для покриття поточних виробничих програм котирування суттєво виросли на всі марки металобрухту. Поряд з цим, заводи купують матеріали з доставкою в грудні і навіть січні – коли пропозиція матеріалу в північній півкулі традиційно скоротиться. Трейдери поки займають вичікувальну позицію, сподіваючись на подальше підвищення котирувань і не поспішають продавати накопичену сировину. На даний момент базовий вид брухту HMS 1&2 (80:20) торгується по 320-330 $/т cif. При цьому американські експортери вже виставили ціни пропозиції на рівні 340 $/т cif.

На ринку Азії котирування металобрухту також зростають слідом за подорожчанням брухту на всіх інших напрямках і збільшенням котирувань квадратної заготовки з Китаю. Крім того, південнокорейські металурги накопичують складські запаси на зимовий період. На даний момент вартість брухту HMS1 коливається в межах 325-335 $/т cif.

Згідно з прогнозами експертів УПЕ, до кінця листопада – початку грудня котирування металобрухту будуть збільшуватись через обмежену пропозицію на внутрішньому ринку США і ЄС, а також очікуваного зростання попиту на довгий прокат. Додатковим фактором зростання цін стане формування зимових складських запасів найбільшими споживачами в Туреччині та Південній Кореї.