На більшості регіональних ринків довгого і плоского прокату відбувається активна торгівля

12.08.20

chugun liteynyy

У перший тиждень серпня продовжилося відновлення попиту на ринках довгого та плоского прокату. Необхідність поповнення запасів після обмежень і спаду в торгівлі через карантин у весняний період сприяли формуванню висхідного тренда на ринку прокату в червні – липні в більшості регіонів.

До початку серпня ціни на заготовку в порівнянні з початком липня зросли на $27-37 в залежності від регіону, арматура та катанка подорожчали на $25-36.

Останні декілька тижнів драйвером зростання виступає Китай завдяки стійкому внутрішньому попиту. Китайські трейдери купують сталь не тільки внутрішнього виробництва, але й значно посилили інтерес до імпорту. Обсяги імпорту в червні вперше за 11 років перевищили експорт, причина – високі внутрішні ціни. За останній тиждень внутрішні ціни на заготовку піднялись ще на $10 до $500-519/т exw c 13% ПДВ, арматура і катанка виросли в ціні на $11 і $13 до $552/т і $5669/т exw з 13% ПДВ відповідно. На імпортному ринку також відбулося зростання котирувань китайської заготовки до $435/т cfr. Подорожчання руди і зростання цінових пропозицій з боку постачальників з СНД, Туреччини та Близького Сходу змушують приймати підвищення цін покупців ПСА. Діапазон імпортних цін на заготовку в регіоні в перший тиждень серпня виріс на $7 до $420-440/т cfr. Арматура та катанка піднялися в ціні на $7-8 до $460-485/т cfr і $475-500/т cfr.

На ринках MENA сплеску ділової активності поки не спостерігається через невисокий попит з боку будівельного сектора. З урахуванням подорожчання сировини і прогнозів зміцнення попиту в осінній період місцеві компанії підняли ціни на прокат серпневого виробництва на $16-24. На імпортному ринку приріст цін за останній тиждень склав $5.

Головним ціновим драйвером зростання ринку прокату Туреччини стало відновлення попиту в будівельному секторі, а також додаткову підтримку надає подорожчання брухту. Внутрішні ціни на заготовку на минулому тижні піднялися на $13 до $415-430/т exw. На імпортному ринку пропозиції заготовки з СНД надходять по $410-415/т cfr. Внутрішні ціни на арматуру і катанку в перший тиждень серпня зросли на $11-12 і варіювалися в діапазонах $445-451/т exw і $480-490/т exw. На експортних напрямках котирування турецької арматури за тиждень піднялися на $ 10 до $440-450/т fob, ціни на катанку зросли на $15 до $470-480/т fob.

Згідно з прогнозами аналітиків «Укрпромзовнішекспертизи» подолання наслідків пандемії і зняття карантинних обмежень в більшості регіонів зумовить подальше наростання ділової активності. Покупці будуть нарощувати закупівлі для покриття відкладеного попиту по мірі відновлення попиту в споживаючих галузях. Обсяги замовлень протягом місяця будуть наростати в зв’язку з необхідністю формування запасів на осінній період. Тенденцію зростання на ринку прокату підтримає очікуване підвищення цін на ринку брухту.

Стрімке зростання внутрішнього попиту на плоский прокат в Китаї, починаючи з другої половині травня, створив сприятливу ситуацію для постачальників. Більшість експортерів звернули увагу на даний ринок, що сприяло приросту цін в травні-липні на $75-90 від рівня локального мінімуму. На початку серпня позитивний ціновий тренд продовжився.

Незважаючи на сезон дощів, залишається високим попит на лист в Китаї завдяки політиці стимулювання уряду. Оприлюднені дані торгової статистики за червень показали, що Китай вперше за 11 років став нетто-імпортером прокату. Швидше за все, липнева статистика також підтримає цей тренд. За п’ять останніх тижнів спотова ціна на г/к і х/к рулони в Шанхаї зросла на 260-350 юанів до 4070 і 4380 юань/т. Експортні котирування за цей час зросли на $35-50 до 490-500 і 520-535 $/т fob.

На початку серпня вартість слябів і г/к рулонів в країнах Південно-Східної Азії досягла 425-430 і 480-490 $/т cfr відповідно. На початку липня ціни були на $30-50 нижче.

У Туреччині виробники тонколистового прокату майже заповнили портфелі замовлень на жовтень і успішно реалізували черговий приріст цін. Протягом місяця підтримку цьому тренду надав не так рівень попиту, як подорожчання сталевого брухту, залізної руди і імпортних слябів. Так, місцеві виробники г/к і х/к прокату в кінці тижня пропонували продукцію відповідно по 490-510 і 540-560 $/т exw.

Постачальники тонколистового прокату з СНД завершують реалізацію прокату вересневого виробництва. Російські заводи, в основному, були сконцентровані на внутрішньому ринку. У цих умовах угоди по г/к і х/к рулонах в основному українського виробництва в портах Чорного моря в кінці минулого тижня укладасись по 450-455 і 495-510 $/т fob.

Незважаючи на слабкий попит, виробникам з Італії частково вдалося реалізувати анонсований в липні приріст. Певну роль в цьому зіграли нововведення щодо квотування імпорту г / к прокату, які вступили в силу з 1 липня. Так, рівень реалізації г/к і х/к рулонів в країні на початку серпня склав близько 390-400 і 480-490 €/т exw відповідно.

Винятком із загальносвітового зростаючого тренду став лише ринок США, де протягом місяця вартість тонколистового прокату знизилася на 39-56 до 485 $/т exw по г/к рулонах і до 673 $/т exw по х/к рулонах.

Аналітики «Укрпромзовнішекспертизи» вважають, що в серпні постачальники плоского прокату з України і Росії зможуть скористатися приростом попиту і збільшити ціни угод в портах Чорного моря. З одного боку, європейські сервіс-центри будуть ще в «відпустці», тим не менше, європейські трейдери, а також контрагенти з Туреччини будуть нарощувати власні запаси на осінній період. У Китаї попит на внутрішньому ринку також може продовжити зростати через економічні стимули уряду і завершення сезону дощів в регіонах країни. Більш того, постачальники з Росії все ще вважають за краще більшу частину продукції реалізовувати саме на внутрішній ринок, що знижує загальну кількість вільних обсягів продукції для реалізації на зовнішніх напрямах. З точки зору сировини (сталевого брухту і залізної руди), то ці чинники носять підвищувальний характер. Таким чином, базовим сценарієм подій є значне зростання котирувань.