На регіональних ринках довгого прокату зміна цінових трендів

10.10.17

imagenew (1)Зростання цінового тренду довгого прокату в серпні – першій половині вересня на $60-95 в регіонах змінилося падінням котирувань у другій половині вересня.

Причиною негативних тенденцій стало падіння цін на брухт у ЄС, США і Туреччини. Так, в Туреччині котирування брухту на імпортному ринку після першої декади вересня впали на $56 до $298/т cfr.
Важливим фактором формування негативних очікувань на ринку стало зниження попиту в Китаї, результат – падіння внутрішніх китайських цін в останні дві декади вересня на $30-50. Тиск на регіональний ринок спричинило рішення влади обмежити металургійне виробництво в ряді провінцій з жовтня п.р. до закінчення опалювального сезону для поліпшення екологічної ситуації. Це підштовхнуло виробників заповнити портфелі замовлень в найкоротші терміни. Також планується обмежити будівельні проекти в зимовий період, що в свою чергу викликає побоювання скорочення попиту. Низка негативних факторів змусила виробників вийти на експортні ринки, які пропонуються більш привабливі та конкурентні пропозиції. В результаті до початку жовтня експортні ціни на китайську заготовку знизилися до $505-510/т fob ($520-530/т cfr ПСА), що на $30 нижче, ніж в середині вересня. Експортні ціни на арматуру і катанку впали на $36 і $50 до $525-535/т fob і $550-560 т. fob.
В умовах формування знижувального тренда покупці стали займати більш жорстку позицію і виставляти ще нижчі зустрічні пропозиції, вимагаючи поступок від постачальників в більшості регіонів. У Туреччині за останні три тижні внутрішні й імпортні ціни на заготовку впали на $28 і $38 і на початку жовтня становили $500-510/т exw і $505-515/т cfr. Виходячи з поточних цін на лом і арматуру, прокатники вважають цей рівень імпортних цін завищеними, виставляючи зустрічні пропозиції не вище $470/т cfr.
Маючи достатній запас міцності по собівартості та маржі продажів, постачальники готові надавати знижки в $5-10 для залучення покупців і якнайшвидшого укладання угод. Таким чином, падіння цін в найближчі тижні жовтня продовжиться.
У жовтні негативні тенденції на ринку довгого прокату будуть посилюватися. Традиційна оптимізація і скорочення складських запасів до кінця року зумовить зниження замовлень на поставки в листопаді та грудні. Додатковий тиск на ринок буде надавати здешевлення брухту і руди.