На регіональних ринках металургійної продукції спостерігається короткострокове зростання цін

20.04.20

Komitet_TPPТоді як експортери СНД і Туреччини, використовуючи обмежені обсяги пропозиції і подорожчання брухту в Туреччині, прагнуть підняти ціни, імпортні котирування на Близькому Сході і в Південно-Східної Азії залишаються низькими через слабкий попит і зупинки проектів в період карантину

Зростання цін на лом в Туреччині з початку квітня на $50 призвело до подорожчання заготовки. Імпортні та експортні котирування на другому тижні місяця піднялися на $40 до $380-390/т exw (fob). Підвищення попиту з боку турецьких імпортерів заготовки дало можливість постачальникам СНД підвищити котирування проти попереднього тижня на $20 до $365-380/т cfr. Однак мова не йде про стабільність і тривалості підвищення цін через карантин і попит на готовий прокат залишається слабким. Після необхідного поповнення запасів на турецьких металургійних заводах активність на ринку брухту поступово сходить нанівець, що спричинить просідання цін на лом і послабить підтримку ринку заготівлі.

Песимістичні прогнози щодо розвитку ситуації домінують на імпортних ринках MENA і Південно-Східної Азії, де обсяги продажів через слабкий попит залишаються обмеженими. Імпортні ціни на заготовку на Близькому Сході, як і раніше становлять $355-365/т cfr, на ринках Південно-Східної Азії котирування варіюються в діапазоні $360-375/т cfr. Найбільш привабливими для покупців в даний час є пропозиції постачальників з Ірану, які повернулися на ринок і реалізують заготовку по $335-350/т fob.

Згідно з прогнозами аналітиків «Укрпромзовнішекспертизи» в найближчі тижні підвищення цін на лом в Туреччині і скорочення виробництва підтримають ринок і будуть стримувати ціни від падіння. Однак цей ефект буде короткочасним зважаючи на слабкість ринку готового прокату і невизначеності з закінченням карантину. Тому висока ймовірність відновлення негативного тренду і подальшого зниження цін з другої половини квітня – в першій половині травня.

На регіональних ринках арматури і катанки в другий тиждень квітня ціни зросли на $7-27. Цьому сприяло декілька факторів – зміцнення цін на заготовку і лом, а також активізація частини трейдерів, які прагнуть поповнити запаси за мінімальними цінами. Сприятливим фактором для постачальників є обмежені обсяги пропозиції з огляду на значне скорочення завантаження металургійних заводів в умовах карантину. У США завантаження потужностей знизилося до мінімального рівня 56,1% починаючи з серпня 2008 року, на рівні 50% залишається завантаження значної частини металургійних підприємств в Італії і Іспанії.

Як і на ринку заготівлі, тенденції зростання цін на арматуру і катанку більшою мірою проявлялися на експортних ринках – в Туреччині, СНД і Китаю. У Китаї підвищувальний тренд посилюється завдяки поступовому відновленню попиту після зняття карантину. Внутрішні котирування арматури і катанки за тиждень зросли на $4-6 до $510-512/т і $525-528/т exw з 13% ПДВ. Посилення внутрішнього ринку дозволило наростити експортні пропозиції на $10 до $410-440/т fob для арматури і $20 до $400-430/т fob для катанки.

На імпортних ринках Південно-Східної Азії ціни на арматуру і катанку виросли на $15 і $7 до $420-450/т cfr і $407-420/т cfr. Однак покупці, як і раніше залишаються поза ринком, чекаючи закінчення карантину і висуваючи на $10-20 менші зустрічні пропозиції на червневі- липневі відвантаження.

Турецькі виробники слідом за подорожчанням брухту зуміли підняти внутрішні ціни на арматуру і катанку на $4-5. Більш істотне зростання демонстрували експортні ціни на $10-15 до $410-420/т fob на арматуру і на $25-30 до $430-440/т fob на катанку. Очевидно, дане підвищення обумовлене очікуваним пожвавленням попиту в Азії, ЄС і США. Однак, покупці наполягають на знижках і утримуються від угод.

Експерти «Укрпромзовнішекспертизи» прогнозують, що внаслідок слабкого попиту на прокат в більшості регіонів і невизначеність щодо термінів можливого зняття карантину подорожчання брухту матиме короткочасних характер. В кінці квітня – в травні найбільш вірогідним сценарієм буде відновлення низхідного тренду і помірної корекції цін.