На регіональних ринках ціни на сталеву сировину продовжують висхідний тренд

16.12.19

plavlenie-chugunaНа регіональних ринках ціни на сталеву сировину продовжують висхідний тренд. Причиною стало подорожчання брухту і поліпшення кон’юнктури ринку плоского прокату

У першій декаді грудня котирування передільного чавуну росли на всіх регіональних майданчиках. На американському ринку було укладено кілька невеликих угод, в яких сировина була оцінена в 340-350 $/т cif. Локальні покупці не поспішали купувати, оскільки мають суттєві складські запаси. Важливим фактом, який змушує комбінати посилити опір подальшому подорожчанню чавуну є зниження рентабельності продажу плоского прокату. На даний момент найбільшим попитом користується сировина з Бразилії з доставкою в невеликих обсягах і в короткі терміни.

На ринку Італії попит на чавун зріс через збільшення котирувань металобрухту і висхідного тренда на ринку плоского прокату. Місцеві покупці досить охоче йдуть на співпрацю, намагаючись закупитися до ще більшого подорожчання матеріалу. Поточний діапазон цін на чавун становить 335-350 $ / т cif.

На думку аналітиків «Укрпромзовнішекспертизи», в найближчі тижні ціни на переробний чавун продовжать зростання на тлі подальшого підвищення котирувань сталевого брухту і скорочення пропозиції матеріалу з боку постачальників з СНД. Однак зростання цін не буде значним з огляду на скорочення рентабельності торгівлі плоским прокатом.

Позитивний ціновий тренд також переважає на регіональних ринках сталевого брухту. Ціни на брухт на біржі в Роттердамі оновили локальний максимум з липня поточного року. На минулому тижні котирування металобрухту на регіональних ринках значно зросли у зв’язку з активним контрактуванням в Туреччині і Азії. Імпортери поспішають сформувати необхідний рівень складських запасів на зимовий період, що призводить до збільшення обсягів закупівель сталеливарної сировини.

На турецькому ринку кількість угод істотно зросла. Покупці намагалися диверсифікувати джерела надходження сировини з метою стримування цін. Однак обмежена пропозиція і досить високий попит на альтернативних турецькому ринках призвели до подорожчання всіх базових марок на 15-20 $. В результаті котирування брухту HMS 1&2 (80:20) збільшилися до 290-300 $ / т cif. Незважаючи на досить високі ціни, експортери не поспішають розвантажувати накопичену сировину, сподіваючись на продовження цінового зростання в найближчі тижні. В Азії котирування металобрухту основного виду HMS1 виросли до 300 $ / т cif.

Південнокорейські імпортери активно контрактували сировину через подорожчання китайської заготовки і готового прокату місцевого виробництва. Також досить масштабні закупівлі здійснювали і тайванські сталевари, які поки ще не встигли сформувати комфортний рівень запасів.

Згідно з прогнозами експертів УПЕ, до кінця грудня котирування металобрухту продовжать поступово зростати на тлі скорочення ломозаготівлі в США і ЄС, а також виснаження складських запасів у імпортерів Туреччини. Зростанню цін на металобрухт також сприятимуть поступове поліпшення кон’юнктури ринку довгого прокату і ускладнення умов доставки матеріалу.