На регіональних ринках сталеливарної сировини продовжується падіння цін

08.01.19

metallolom-greyfer880-300x200

В останній тиждень грудня 2018 року котирування передільного чавуну синхронно знизилися. Достатній обсяг пропозиції і слабкий попит на плоский прокат відчутно тиснуть на ціни, не дозволяючи трейдерам домогтися прийнятної маржинальності роботи. На падіння цін впливають негативні очікування подальшого розвитку ситуації в сегментах прокату.

На ринку США укладалася мінімальна кількість угод окремими гравцями, які гостро потребували поповнення складських запасів. При цьому перевага віддається постачальникам з Бразилії, які взмозі доставити матеріал в найкоротші терміни. Покупці висловлюють готовність співпрацювати з трейдерами з СНД, тому що останні надають дисконт у розмірі 5-10$. Незважаючи на слабкий попит, експортери чинять сильний опір подальшому падінню котирувань на тлі низької рентабельності торгівлі сировиною.

У Туреччині попит знизився на тлі скорочення завантаження сталеплавильних потужностей найбільшими заводами. При цьому багато металургів переключилися на імпорт напівфабрикатів для подальшого перекату, скоротивши, таким чином, потребу в сталеливарній сировині. На даний момент ціни пропозицій складають 380 $/т cif.

Згідно з прогнозами експертів УПЕ, в перший тиждень січня ціни на чавун трохи знизяться на тлі млявого попиту на плоский прокат і здешевлення металобрухту. В кінці місяця котирування стабілізуються з огляду на очікуване зростання цін на металобрухт і зниження залишків у найбільших імпортерів.

В останній тиждень 2018 року котирування металобрухту рухалися горизонтально. При цьому попит залишається дуже слабким на фоні зниження цін на арматуру і катанку, а також економічної доцільності імпорту та перекату заготовки в порівнянні з імпортом і переплавкою брухту.

У Туреччині угоди практично не укладалися. Місцеві імпортери не поспішають здійснювати закупівлі на тлі падаючих цін на арматуру і заготовку. При цьому наплив дешевих китайських напівфабрикатів створює істотну конкуренцію постачальникам брухту. На даний момент індикативний рівень котирувань брухту HMS 1&2 (80:20) становить 295-305 $/т cif. Однак ціни пропозицій не перевищують 280 $/т cif. Покупці не мають наміру поступатися через низьку рентабельність їх роботи.

В Азії ціни реальних угод залишилися незмінними. Матеріал базової марки HMS1 котирується по 340 $/т cif. Експортери намагаються не допустити подальшого зниження цін, через істотний дефіцит на внутрішніх ринках США і Японії. При цьому, ціни покупки продовжують падати на тлі слабкого попиту на арматуру і катанку.

За прогнозами «Укрпромзовнішекспертизи» в найближчий тиждень січня котирування металобрухту ще знизяться у зв’язку з низьким попитом на сировину в Туреччині, а також значної пропозиції дешевих напівфабрикатів з Китаю. Надалі ціни почнуть зростати по мірі виснаження складських запасів у імпортерів і поліпшення кон’юнктури ринку довгого прокату.