На регіональних ринках сталеливарної сировини зростання цін

07.12.20

lite-vysokoprochnyj-chugun-300x225Під впливом збільшення вартості металевого брухту і плоского прокату протягом листопада росли котирування чавуну. Підтримку зростаючому вартісному тренду   чавуну також надавало скорочення завантаження виробничих потужностей в Бразилії і мінімальна пропозиція з боку постачальників з СНД

В умовах, що склалися імпортери намагалися активно контрактувати, щоб в подальшому не закуповувати матеріал за вищими цінами. У відповідь постачальники не поспішали підвищувати котирування, притримуючи сировину на складах для її реалізації в зимові місяці. В результаті протягом листопада ціни на чавун зросли на 40-50$ в усіх ключових регіонах.

Початок грудня не приніс змін, котирування передільної сировини продовжили зростати. Трейдери продовжили розпочату в листопаді агресивну цінову політику, користуючись сформованою кон’юнктурою – зростання попиту на плоский прокат і швидке збільшення вартості металобрухту не залишає покупцям шансів хоча б утримати котирування на поточному рівні. Крім того, в даний момент складські запаси поповнені не у всіх великих гравців, що змушує їх погоджуватися на умови експортерів.

Аналітики «Укрпромзовнішекспертизи» прогнозують, що в грудні котирування чавуну продовжать збільшуватися в зв’язку з сезонним ускладненням умов поставки матеріалу і зростанням завантаження сталеплавильних потужностей в США і Туреччині. Позитивний вплив на вартість буде надавати зростання цін на плоский і довгий прокат в Туреччині, Італії та США, а також передбачуване збільшення спотової вартості залізорудної сировини. Як наслідок, ініціатива при ціноутворенні буде твердо утримуватися в руках трейдерів. Прогнозований діапазон котирувань в грудні – 390-420 $/т fob.

На регіональних ринках металевого брухту в листопаді котирування швидко росли. Драйверами зростання були низька пропозиція і активне поповнення запасів турецькими і південнокорейськими металургами. При цьому закупівлі матеріалу велися на всіх напрямках в спробах диверсифікувати джерела надходження сировини і таким чином стримати зростання цін. Однак така тактика не принесла відчутних результатів.

У перший тиждень грудня котирування металобрухту продовжили зростання на тлі обмеженої пропозиції з боку американських і європейських постачальників, а також досить активного попиту з боку турецьких і південнокорейських імпортерів, які намагаються поповнити запаси на зимовий період до ще більшого подорожчання матеріалу. Як наслідок, ціни на брухт марки HMS 1&2 (80:20) збільшилися до 360 $/т cif в середземноморських портах Туреччини.

Згідно з прогнозами експертів УПЕ, в грудні котирування металобрухту продовжать рости на тлі зростаючого сезонного дефіциту і зростання попиту з боку покупців Туреччини і Південної Кореї. Збільшення потреб у сировині буде обумовлено зростанням завантаження сталеливарних потужностей в США і Туреччині, а також обмеженням пропозиції матеріалу з боку європейських і американських постачальників. Поряд з цим, очікується зростання цін на квадратну заготовку і арматуру, а також ускладнення умов доставки металобрухту, що дозволить постачальникам диктувати умови співпраці. Прогнозний діапазон цін на лом в грудні – 355-370$/т cif.