На ринках металургійної продукції триває знижувальний тренд

03.09.19

Komitet_TPP

Спад ділової активності на ринку готового прокату поряд з традиційним сезонним спадом торгівлі в серпні призвели до падіння цін на заготовку на $8-18 в залежності від регіону.

У Китаї песимістичні очікування спаду темпів розвитку внутрішнього ринку і падіння цін на руду привели до зниження внутрішніх цін на заготовку в останній тиждень серпня на $17 до $469-488/т exw з 13% ПДВ. У свою чергу, це тиснуло на експортні ціни, що впали на $10 до $450-460/т fob. Однак такі ціни як і раніше малопривабливі для покупців ПСА, контракти на заготовку з Ірану по $410-415/т cfr, з СНД і Близького Сходу по $425-435/т cfr.

Тривають негативні тенденції в MENA. У порівнянні з попереднім тижнем верхній рівень імпортних цін впав на $20, а угоди укладаються в нижній половині діапазону $400-420/т cfr. Для збереження привабливості в порівнянні з конкурентами з СНД іранські компанії до кінця місяця знизили пропозиції на жовтневі і листопадові поставки на $5 до $375-380/ т fob.

Турецький ринок не став винятком, низький попит і падіння цін на брухт привели до падіння котирувань на заготівлю. Внутрішні та імпортні ціни впали на $5-7 до $405-415/т exw/cfr. Експортні пропозиції впали на $10-15 до $410-415/т fob.

Згідно з прогнозами експертів «Укрпромзовнішекспертизи», в найближчі тижні через млявий попит і очікуване послаблення цін на лом в Туреччині, зниження експортних цін на заготовку в портах Чорного моря продовжиться. Протягом вересня по мірі повернення покупців на ринок після річної паузи і пожвавлення замовлень для поповнення складів постачальники будуть намагатися підняти пропозиції. Однак обмежувачем зростання буде низький рівень цін на сировинні матеріали і надлишкові обсяги пропозиції, в тому числі і з боку Китаю. У жовтні очікуємо знижувальне коригування цін на $15-20 по мірі скорочення попиту на поставки в кінці листопада – грудні.

Продовжують негативний тренд ринки арматури і катанки. У порівнянні з липнем середній рівень цін на арматуру і катанку в регіонах знизився на $11-23, що обумовлено як спадом цін на сировину, так і пасивністю трейдерів і кінцевих споживачів в умовах негативних економічних прогнозів і уповільнення попиту.

У Китаї внутрішні ціни на арматуру і заготовку знизилися на $18 до $519-522/т і $556-558/т exw з 13% ПДВ відповідно. Скорочення сумарних запасів у трейдерів за останні два тижні серпня на 257 тис. т. не привели до зростання попиту, поточні обсяги виробництва і пропозиції залишаються надмірними, що негативно позначається на балансі ринку в умовах ослаблення попиту. Пропозиції китайських експортерів арматури на минулому тижні знизилися на $5-10 до конкурентного для Південно-Східної Азії рівня $455-470/т fob. Поточні імпортні ціни в регіоні опустилися на $9 до $462-480/т cfr. Однак покупці очікують подальшого спаду цін і не поспішають із замовленнями.

Малоактивними залишаються покупці в MENA в очікуванні вересневого спаду цін на арматуру. Слідом за ослабленням цін на арматуру і катанку місцевого виробництва знижуються котирування на імпортному ринку. У порівнянні з попереднім тижнем нижній рівень цін на арматуру опустився на $10 до $450/т cfr. Максимальні ціни як і раніше становлять $470/т cfr.

Триваюче ослаблення ліри і спад цін на лом підтримує спадний тренд на ринку Туреччини. На внутрішньому ринку ціни за тиждень знизилися на $3-5 до $438-444/т exw для арматури і $4770-485/т exw для катанки. Турецькі експортери змушені більш радикально знижувати свої пропозиції. У порівнянні з попереднім останній тиждень серпня принес чергове зниження експортних цін на турецьку арматуру і катанку на $5-10 до $435-445/т і $475-480/т fob відповідно. У разі успішних переговорів на ринку брухту і продавлюванні імпортних цін на брухт до бажаного рівня $260/т cfr спад цін на турецький прокат продовжиться.

Аналітики УПЕ очікують в найближчі тижні поступок з боку виробників СНД, з огляду на необхідність реалізації вересневого виробництва. У вересні, по мірі повернення покупців для поповнення складів, постачальники спробують підвищити ціни. Однак вже до кінця місяця – в жовтні на ринку відновиться спадний тренд в ході скорочення замовлень і розвантаження складів до кінця поточного року.