На ринках сталеливарної сировини спостерігається горизонтальний тренд

22.10.18

pn-2016_2_9__9_1

Незважаючи на позитивні зрушення в сегменті металобрухту, на ринку чавуну ціни незмінні через слабкий попит на плоский прокат

В середині жовтня ціни на переробний чавун рухалися горизонтально на тлі жорсткого протистояння продавців і покупців. Продавці намагаються підвищити ціни через високу собівартість виробництва матеріалу, покупці відмовляються платити більш високу ціну через проблеми з реалізацією готового прокату.

На турецькому ринку істотних змін не відбулося. Імпортери в попередні тижні зробили необхідні закупівлі, та не відчувають гостру потребу в придбанні сировини. Ситуація ускладнюється тим, що більшість металургів не можуть вигідно реалізувати прокат і це змушує їх працювати на невисоких запасах. Тиск на зниження імпортних котирувань чинить активна пропозиція матеріалу з боку місцевого найбільшого виробника товарного чавуну – Kardemir. У підсумку імпортні ціни носять індикативний характер і складають 390 $/т cif Туреччина.

Котирування на ринку США також залишаються незмінними. Американські покупці віддають перевагу бразильським постачальникам, які готові відвантажувати матеріал на лояльних для імпортерів умовах.

Згідно з прогнозами експертів «Укрпромзовнішекспертиза», в найближчі тижні ціни на чавун рухатимуться переважно в горизонтальній площині на тлі низького попиту на металобрухт і плоский прокат. До кінця жовтня котирування почнуть знижуватися через погіршення кон’юнктури ринку довгого прокату і падіння цін на металевий брухт.

Схожа ситуація склалася на ринку сталевого брухту, де котирування в середині жовтня залишилися незмінними. Імпортери, закупивши достатні обсяги сировини, зробили паузу, намагаючись реалізувати довгий прокат.

На ринку Туреччини укладались лише одиничні угоди з продавцями, які поставляли матеріал з найбільш короткими термінами – в умовах нестабільного попиту на прокат комбінати не готові постійно нарощувати складські залишки навіть в умовах наближення зими. Сировина з Балтики як і раніше користується високим попитом, тоді як угоди на поставку американського брухту практично не укладаються на тлі завищених цін пропозицій (335-337 $/т cif за лом HMS 1&2 (80:20)). Російські експортери уклали кілька угод на поставку брухту 3А за ціною 325 $/т cif порти західного узбережжя Туреччини.

На ринку Азії котирування металобрухту також залишаються незмінними. Південнокорейські імпортери обходяться складськими запасами і сконцентрувалися на продажах довгого прокату. Індикативно ціни на лом HMS1 складають 350 $/т cif.

За прогнозами УПЕ, в найближчі тижні котирування металобрухту будуть повільно зростати через зменшення запасів у турецьких металургів і обмеженої пропозиції. Однак зростання цін буде недовгим і вже через два-три тижні ціни знову підуть вниз на тлі слабкого попиту на довгий прокат та напівфабрикати.