Негативна кон’юнктура на ринках сталеливарної сировини призвела до падіння цін

08.07.19

azovpromstal1554882886Негативна кон’юнктура на ринку сталевого брухту, а також істотне скорочення завантаження сталеплавильних потужностей в США протягом червня негативно впливали на котирування передільного чавуну.

Американські виробники не здійснювали імпортних закупівель, використовуючи складські залишки, а також віддавали перевагу якісним маркам металобрухту на внутрішньому ринку. Найбільш стійкий високий попит на чавун мав місце в Італії, де металурги відчували ситуативний дефіцит брухту і, як наслідок, збільшили споживання передільної сировини. На регіональних ринках передільного чавуну в червні ціни коливалися в наступному діапазоні: Азія cif – 350-355 $ / мт, Бразилія fob – 322-325 $ / мт, СНД fob – 335-340 $ / мт, США cif – 350-355 $ / мт.

У перший тиждень липня котирування чавуну незначно збільшилися на тлі зростання цін на плоский прокат, а також підвищення вартості сталевого брухту. Експортери з СНД уклали кілька угод з покупцями з Італії та Туреччини по 330-345 $ / т fob. На ринку США бразильські постачальники диктували умови при ціноутворенні, через досить стійкий попит на чавун на внутрішньому ринку Бразилії, а також низькі обсяги наявної продукції. На даний момент бразильський матеріал пропонується по 325 $ / т fob.

Згідно з прогнозами експертів ДП «Укрпромзовнішекспертизи», в липні-серпні котирування металобрухту будуть перманентно збільшуватися через скорочення пропозиції і виснаження запасів в основних імпортерів. У вересні вартість брухту стабілізується через зростання пропозиції і падіння попиту з боку металургів Туреччини.

Протягом червня котирування сталевого брухту так само знижувалися на всіх регіональних майданчиках. Причиною падіння цін на сталеливарну сировину стало зниження вартості брухту на внутрішньому ринку США, зростання пропозиції з боку американських і європейських трейдерів, падіння цін на готову продукцію. Більшість імпортерів намагалися мінімізувати складські запаси і виходили із закупівлями лише для підтримки поточних виробничих програм. Лише деякі сталевари дозволяли собі контрактувати матеріал з термінами доставки, що перевищують 1 місяць. В цілому за місяць котирування просіли на 20-25 $. Істотне зниження цін зумовило погіршення продуктивності брухтозаготівельних галузей в США і ЄС, що посприяло стабілізації цін в кінці червня. Поточна цінова кон’юнктура на регіональних ринках сталевого брухту в червні була наступною: ЄС, HMS 1&2 (80:20) fob – 278-270 $ / мт, Азія, HMS1, cif – 305-290 $ / мт, Туреччина, HMS1&2 (80: 20), cif – 300-295 $ / мт, Україна, fob – 235-225 $ / мт.

На початку липня котирування металевого брухту розгорнулися вгору у зв’язку з поліпшенням кон’юнктури ринку готового прокату і напівфабрикатів, а також скороченням пропозиції з США та балтійського регіону. Трейдери користуючись ситуацією не поспішали розвантажувати накопичену раніше сировину, а навпаки навмисне притримували лом для його реалізації в найближчі тижні – за вищими цінами. На даний момент робочий діапазон цін на базову марку брухту HMS 1&2 (80:20) змістився до 290-300 $ / т cif.

У липні попит буде зростати завдяки розвороту цін на прокат і, відповідно, контрактації великих партій брухту з доставкою на кінець липня-початок серпня. У серпні продовжаться тенденції липня – попит буде рости через активізацію торгівлі в прокатному сегменті. У вересні попит на брухт скоротиться, оскільки імпортери будуть намагатися мінімізувати запаси в умовах падіння цін на готовий прокат.