Новорічні свята зумовили зниження цін на металургійну продукцію на регіональних ринках

02.01.20

793_bigНоворічне затишшя в торгівлі і зупинка зростання цін на лом зумовили стабілізацію цін на ринку заготівлі, арматури і катанки в більшості регіонів.

В кінці грудня на китайському ринку під впливом сезонного спаду попиту на готовий прокат продовжилося зниження цін на заготовку. Внутрішні котирування за останній тиждень впали ще на $3-4 до $476-496/т exw з 13% ПДВ. В цілому з початку грудня падіння цін склало $18-20. Експортні пропозиції не змінилися і складають $410-450/т fob. Однак лише нижня частина інтервалу є робочою при поставках в Південно-Східну Азію, де імпортні котирування варіюються від $430/т cfr на поставки з Ірану до $450/т cfr на заготовку з СНД, Туреччини та Близького Сходу.

Найбільш перспективними в даний період є ринки MENA, де постачальникам СНД вдалося реалізувати кілька великих партій заготовки по $440/т cfr. Поточні імпортні ціни в регіоні варіюються в діапазоні $425-450/т cfr, що на $25 вище, ніж на початку грудня. Слідом за зростанням попиту на готовий прокат місцеві виробники в країнах Перської затоки в останній тиждень місяця підняли ціни на заготовку на $10 до $460/т exw, що в свою чергу відкриває можливість для зміцнення імпортних цін. Останні пропозиції з СНД надходили по $455/т cfr.

У Туреччині постачальники підняли вартість заготовки до $425-440/т exw, слідом за підвищенням цін на брухт до $300-303/т cfr. Відповідно імпортні котирування зросли на $5 до $425-435/т cfr.

На думку аналітиків УПЕ, в найближчі тижні через новорічну паузу і невисоку активність торгівлі на ринку буде домінувати бічний тренд. Надалі при підтримці подорожчання брухту зміцнення цін на заготовку продовжиться, що дозволить експортерам СНД підняти котирування в січні ще на $5-10.

У третій декаді грудня зростання цін на арматуру і катанку в регіонах зупинилося через слабкі продажі в передноворічний період.

Четвертий тиждень поспіль падають внутрішні ціни на арматуру і катанку в Китаї. У порівнянні з попереднім тижнем котирування знизилися на $11-12 до $546-549/т exw (арматура) і $558-561/т exw (катанка) з 13% ПДВ. У порівнянні з кінцем листопада падіння цін склало $49 і $55. У пошуках покупців змушені знижувати пропозиції китайські експортери, опустивши за останні два тижні ціни на $10-15 до $455-470/т fob для арматури і на $10 до $460-470/т fob для катанки. У Південно-Східної Азії після періоду поповнення запасів і зростання цін в листопаді – грудні покупці починають обмежувати замовлення, що обумовлює ослаблення котирувань. За тиждень нижній рівень імпортних цін на арматуру опустився на $10 до $450/т cfr, мінімальні ціни на катанку знизилися на $5 до $470/т cfr.

На ринках MENA, в очікуванні сезонного зростання попиту місцеві компанії приступили до підвищення котирувань. Зокрема, в Єгипті, Саудівській Аравії і ОАЕ ціни на арматуру і катанку на січневі відвантаження були підняті на $20-50.

Відразу кілька факторів впливають на формування рівня цін на арматуру і катанку на ринку Туреччини. Більш доступні кредити після зниження кредитних ставок призвели до підвищення ділової активності в будівельному секторі та зростанню замовлень на 9.1%. Зростання цін на прокат також підтримувалося подорожчанням брухту. До кінця другої декади грудня турецьким компаніям вдалося підняти ціни на арматуру і катанку до $455-460/т exw і $490-500/т exw відповідно. На експортних напрямках пропозиції зміцнилися до $445-455/т fob для арматури і $475-485/т fob для катанки. Однак внаслідок ослаблення попиту як на внутрішньому, так і на зовнішніх ринках напередодні новорічних свят знижувальний тиск посилився, що проявилося в ослабленні внутрішніх котирувань на минулому тижні на $10 до $440-450/т exw для арматури і на $5 до $475-495/т exw для катанки. Знижувальним фактором для внутрішніх цін в доларовій номінації залишається триваюче ослаблення курсу ліри до долара США.

Експерти «Укрпромзовнішекспертизи» прогнозують, що в січні 2020р. постачальники будуть наполягати на підвищенні котирувань, спираючись на подорожчання брухту і заготовки, і намагатимуться підняти ціни на лютневий прокат на $15-20.

Незважаючи на ослаблення попиту і конкуренцію імпортом, ціни на арматуру в доларової номінації на внутрішньому ринку України в кінці 2019 року підтримуються незмінними завдяки зміцненню гривні. В останній тиждень грудня нижній рівень цін у гривні знизився на 167 грн. У той же час максимальні ціни залишаються незмінними. Середній рівень котирувань в доларовій номінації залишається незмінним виключно завдяки зміцненню курсу гривні.

Більш сприятлива ситуація складається на ринку катанки, де за останній тиждень трейдерам вдалося зміцнити ціни на 80-100 грн., а доларові котирування через курсові коливання піднялися на $6.