Основні пріоритети розвитку українського експорту до Канади

24.06.20

e98603a408d3c6b59f727ef87d04ff66В рамках реалізації Експортної стратегії України передбачено розроблення стратегічних планів розвитку українського експорту для кожного із ринків у фокусі

Експерти ДП «Укрпромзовнішекспертиза», фахівці Міністерства економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства, Офісу з просування експорту за підтримки проекту CUTIS підготували дослідження «Визначення пріоритетів розвитку українського експорту до Канади в межах Експортної стратегії України».

Експортна стратегія України на 2017-2021 роки, схвалена у 2017 року, передбачає наступні пріоритетні сектори розвитку експорту: інформаційно-комунікаційні технології, креативні індустрії, туризм, технічне обслуговування та ремонт повітряних суден, машинобудування, харчова промисловість. Крім того, стратегією визначено 21 пріоритетний експортний ринок (ринок у фокусі), зокрема і ринок Канади.

Дане дослідження мало на меті визначення пріоритетів розвитку українського експорту до Канади в межах Експортної стратегії України, а також розроблення і апробування методики визначення пріоритетів розвитку українського експорту для інших пріоритетних ринків.

Дослідження умовно можна розділити на дві частини. Перша – сфокусована на відборі перспективних товарних позицій та видів послуг для розвитку українського експорту до Канади в межах Експортної стратегії України.

Було проаналізовано 356 товарів харчової промисловості та машинобудування, в результаті чого відібрано 18 найбільш перспективних товарних груп.

В сегменті експорту послуг аналізувалися можливості експорту до Канади комп’ютерних послуг (інформаційні та комунікаційні технології) та креативних послуг (послуги дослідження та розробки, професійні та консалтингові послуги, наукові та технічні послуги, аудіовізуальні та пов’язані з ними послуги, а також культурні та рекреаційні послуги).

В рамках другої частини здійснювався порівняльний аналіз та рейтингування перспективних товарних позицій та видів послуг для розвитку українського експорту. В результаті дослідження були відібрані наступні експортні пріоритети:

Харчова промисловість:

 • Плоди та горіхи, сирі або варені, морожені;
 • Томати, приготовлені або консервовані без оцту;
 • Кондвироби з цукру без вмісту какао;
 • Овочі, приготовлені або консервовані, з оцтом;
 • Шоколад.

Машинобудування:

 • Електроди вугільні, щітки вугільні, вугілля для ламп або гальванічних елементів;
 • Радіатори для центрального опалення, повітронагрівачі з неелектричним нагрівом, з чорних металів;
 • Електронагрівальні прилади та апарати; праски електричні;
 • Машини пральні.

Послуги:

 • Комп’ютерні послуги;
 • Наукові та технічні послуги;
 • Професійні та консалтингові послуги.

Передбачається, що результати дослідження будуть впроваджені Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України шляхом розроблення та затвердження Стратегічного плану розвитку українського експорту до Канади на основі визначених ним пріоритетів, а також шляхом застосовування методології дослідження для визначення пріоритетів розвитку експорту та розроблення стратегічних планів для інших ринків у фокусі.