Останній тиждень листопада підтримав зростання цін на металургійну продукцію

30.11.20

244846abПодальше зростання цін на лом і прагнення покупців укласти контракти на постачання заготовки в січні лютому дали можливість постачальникам підняти ціни до максимально можливого рівня. Таким чином, приріст цін за тиждень коливався в діапазоні від $10 до $33

В останній тиждень листопада в Південно-Східній Азії імпортні ціни підвищились до $485-500/т cfr проти 470-495/т cfr на попередньому тижні. Ослаблення попиту і зниження ф’ючерсних цін в Китаї на початку тижня змусили учасників ринку зайняти вичікувальну позицію. Однак протягом тижня ф’ючерсні котирування збільшилися, що підштовхнуло покупців активізувати закупівлі для поповнення запасів, частково погоджуючись з підвищенням цін.

В країнах MENA імпортні ціни на заготовку за тиждень виросли з $450-480/т cfr до $480-495/т cfr. Пропозиції заготовки з Ірану підвищилися до $445/т fob проти $430-440/т fob минулого тижня. Однак, постачальники не поспішають з продажами, чекаючи подальшого зміцнення попиту і підвищення цін.

На турецькому ринку заготівлі основним драйвером зростання стало швидке подорожчання брухту. На внутрішньому ринку Туреччини останні угоди укладалися по $500/т exw, а нові пропозиції надходили вже по $510/т exw. Користуючись цим, постачальники заготовки з СНД змогли підняти пропозиції на імпортному ринку Туреччини до $485-500/т cfr.

Згідно з прогнозами аналітиків «Укрпромзовнішекспертизи» стійкий попит на імпортних ринках Південно-Східної Азії і MENA в ході формування складів на 1 квартал 2021 року, високий ступінь заповнення портфеля замовлень і прогнозоване подорожчання брухту дозволять постачальникам СНД в грудні – січні підтримувати середній рівень експортних цін на заготовку в портах Чорного моря на рівні $500/т fob.

Позитивний ціновий тренд на арматуру і катанку в більшості регіонів підтримується, насамперед, за рахунок зростання цін на брухт. В той же час мінімальне посилення попиту з боку покупців при поточних низьких обсягах пропозиції і практично повної реалізації грудневого і січневого виробництва створює можливості для виробників ефективно нарощувати котирування. Сприятливим для постачальників фактором є досить низький рівень складських запасів у кінцевих споживачів через невизначену ситуацію і слабку торгівлю в більшості регіонів в попередні місяці. Користуючись цим, постачальники нерідко притримують решту обсягів пропозиції на січень і намагаються максимально збільшити ціни.

Лідером зростання цін на довгий прокат в останній тиждень листопада стала Туреччина. Істотне подорожчання брухту і стійкий внутрішній попит на прокат привели до зростання спотових внутрішніх цін на арматуру до $518-527/т exw проти $490-500/т exw тижнем раніше. Останні пропозиції арматури від виробників в кінці тижня надходили по $530-535т exw.

Поступово зростає попит на арматуру на ринку MENA. В кінці другої декади листопада внутрішні ціни на арматуру в Єгипті та ОАЕ виросли на $35 і $45. На минулому тижні імпортні ціни на арматуру в регіоні піднялися на $13-25 до $505-525/т cfr. Зростання ділової активності і попиту на ринку ЄС в умовах поточних низьких запасів і подорожчання сировини дозволив європейським компаніям на минулому тижні підняти котирування арматури на €10-20. З огляду на поточне зростання замовлень, виробники розраховують на збереження висхідного тренда, як мінімум, до кінця року.

На вторинному ринку України ціни на арматуру і катанку виросли в середньому на 590-600 грн. Котирування в доларовій номінації піднялися на $18 до $530/т склад продавця, без ПДВ по арматурі і $566/т склад продавця, без ПДВ по катанці. Незважаючи на поступовий спад попиту в будівельному секторі, необхідність підвищення внутрішніх цін диктується поступовим вимиванням дешевої продукції на складах і порівняно високими закупівельними цінами у виробників. За умов підйому експортних котирувань виробники, швидше за все, будуть розглядати можливості подальшого підвищення і внутрішніх цін на грудень. Підвищенню внутрішніх цін також сприятиме спеціальне мито 16,08%, введена на імпорт прокату з Білорусі.

Згідно з прогнозами експертів УПЕ за підтримки зростаючих цін на брухт і руду котирування арматури і катанки на регіональних ринках в грудні січні збережуть помірне зростання. Середній рівень котирувань арматури і катанки в портах Чорного моря в грудні підніметься до $525/т і $585/т fob відповідно.