Регіональні ринки сталеливарної сировини в очікуванні прояснення ситуації

16.03.20

default-16qkУ другий тиждень березня котирування передільного чавуну не змінилися. Металурги призупинили закупівлі в очікуванні прояснення ситуації на ринку плоского прокату

На ринку Сполучених Штатів ціни на чавун коливаються в межах 330-350 $/т cif. Американські споживачі укладають все менше угод через зниження цін на високоякісні марки металобрухту по всіх штатах. При цьому запаси сировини на складах у найбільших заводів на високому рівні, що дозволяє їм чинити істотний тиск на постачальників. На даний момент ціни пропозицій бразильських постачальників складають 310-330 $/т fob.

В Італії попит завмер через карантин. Місцеві заводи не ведуть переговори з постачальниками, змушуючи їх тим самим шукати альтернативні ринки збуту, зокрема в Туреччині. Однак і турецький ринок не виявляє активності, розуміючи, що ситуація розгортається не на користь продавців. В даний момент індикативні ціни пропозиції на лом з СНД становлять 305-325 $/т fob.

Згідно з прогнозами експертів «Укрпромзовнішекспертизи» в найближчі тижні березня ціни на чавун будуть знижуватися в зв’язку з ослабленням попиту на плоский прокат і передбачуваним падінням цін на металобрухт. Спадні тенденції збережуться і в квітні на тлі ослаблення глобальної ділової активності через епідемію коронавіруса.

На регіональних ринках сталевого брухту ситуація також негативна. У другий тиждень березня котирування металобрухту рухалися в широкому ціновому діапазоні. Спроби трейдерів підвищити вартість сировини наштовхувалися на жорсткий опір металургів, які не впевнені в позитивному ціновому тренді в сегменті плоского прокату найближчим часом.

На ринку Туреччини угоди укладалися лише епізодично – місцеві металурги не поспішають виходити із закупівлями через складнощі з реалізацією арматури і заготовки. Крім того, внутрішні постачальники металобрухту почали поступово знижувати відпускні ціни на лом, що дозволило заводам поповнити запаси без активної контрактації сировини з зовнішніх джерел. Таким чином, в даний момент індикативний рівень цін на базовий вид брухту HMS 1&2 (80:20) становить 270-280 $/т cif, хоча більшість угод укладається біля нижньої межі цінового діапазону.

На ринку Азії ціни на сталеливарну сировину залишилися незмінними. Південнокорейські металурги сконцентрувалися на виконанні раніше отриманих замовлень на виробництво арматури, виходячи із закупівлями тільки в разі крайньої необхідності. Поточна індикативна ціна брухту HMS1 становить 280 $/т cif.

Аналітики УПЕ прогнозують, що найближчим часом ціни на металевий брухт будуть знижуватися в зв’язку з глобальним падінням ділової активності через епідемію коронавіруса. Що стосується локальних факторів, то визначальним низхідним трендом буде здешевлення металобрухту на внутрішньому ринку США і слабкий попит на турецький прокат і напівфабрикати.