Регіональні ціни на довгий прокат стрімко зростають

04.09.17

matallurgichesky-11-04

Високий попит на внутрішньому ринку Китаю сприятливо вплинув на ціни регінальних ринків довгого прокату

У серпні 2017 року виробники довгого прокату змогли підняти ціни на $40-75 в залежності від регіону. Ситуація, що склалася є нетиповою для серпня, коли традиційно відбувається ослаблення попиту в зв’язку з літніми відпустками, і ціни в цей період зазвичай залишалися практично незмінними.
Сприятливий вплив на висхідний тренд надав стабільно високий попит на внутрішньому ринку КНР. Китайські компанії підняли внутрішні ціни на заготовку в порівнянні з липнем на $55-60 до $575-580/т exw з ПДВ. Арматура та катанка подорожчали відповідно на $57 і $81 до $637/т і $665/т exw з ПДВ. Концентрація китайських компаній на внутрішньому споживачеві призвела до скорочення поставок на зовнішніх ринках.
Користуючись підтримкою внутрішнього ринку і відносним дефіцитом вільних обсягів, китайські експортери відчутно підняли ціни на імпортних ринках Південно-Східної Азії. Зокрема, пропозиції заготовки з Китаю зросли на $52 до $515-525/т fob, експортні ціни на арматуру і катанку підскочили на $47 і $58 до $545-555т fob і $555-570/т fob відповідно. Даний рівень китайських пропозицій, як правило, був завищеним, поступаючись в привабливості порівняно з іншими постачальниками.
Ситуація, що склалася сприяла нарощуванню експорту з Туреччини і країн СНД, які на цій хвилі домоглися підвищення серпневих цін на заготовку на $68-72 до $525-530/т fob Туреччина і $510-520/т fob Чорне море.
Імпортери на ринках Близького Сходу після тривалого опору були змушені прийняти підвищення цін унаслідок низького рівня запасів і необхідності поповнення складів в умовах жорсткої позиції постачальників. Як результат, до кінця серпня п.р. імпортні ціни на заготовку в регіоні зросли в порівнянні з липнем на $72 до $520-540 / т cfr, арматура подорожчала на $55 до $550-565/т cfr.
У період короткострокової паузи на минулому тижні через свята в країнах Близького Сходу та Туреччині ціни залишаються незмінними. Однак вже до кінця першої декади вересня очікується відновлення торговельної активності й повернення покупців на ринок. Підтримку ринку прокату надає значне подорожчання брухту в Туреччині та країнах ЄС. Уже зараз, не чекаючи виходу покупців з літніх відпусток, європейські компанії тестують ринок підвищенням цін на арматуру на €15.