Ринки металургійної продукції демонструють спадаючий ціновий тренд

15.07.19

chugun liteynyy

У другий тиждень липня внутрішні ціни в Китаї перебували в діапазоні $532-551/т exw. За тиждень китайські пропозиції знизилися на $5 до $485-495/т fob, що все ще не задовольняє імпортерів ПСА, де ціни варіюються від $425/т cfr на заготовку з Ірану до $465/т cfr на поставки з СНД, Туреччини, Близького Сходу.

Високі ціни на руду і обмеження по завантаженню сталеплавильних потужностей спровокували зростання інтересу до іранського імпорту в Китаї. Незважаючи на загрозу санкцій, покупці з Південно-Східної Азії, Китаю, Близького Сходу активно ведуть переговори на вересневі поставки з Ірану по $380-390/т fob.

У регіоні MENA ціни на минулому тижні знизилися на $5-10 до $420-445/т cfr. Судове рішення про припинення дії мит на напівфабрикати в Єгипті має посприяти активізації імпортного попиту. Пропозиція заготовки в регіоні поки залишається в діапазоні $445-450/т cfr.

У Туреччині внутрішні ціни за тиждень опустилися на $5-10 до $430-440/т exw. У свою чергу це призвело до зниження імпортних цін на $5-15 до $425-440/т cfr. Через кризу в будівельному секторі, турецькі імпортери поки не готові платити вище $420/т cfr. Експортні ціни залишаються на рівні попереднього тижня $430-435/т fob.

Згідно з прогнозами експертів «Укрпромзовнішекспертізи», в ході протистояння з покупцями в найближчі тижні виробники СНД будуть утримувати пропозиції на поточному рівні, уникаючи значних знижок через невисоку маржу продажів. Необхідність поповнення запасів заготовки та очікуване пожвавлення попиту на вересневі поставки готового прокату поступово поліпшать кон’юнктуру в другій половині липня – серпні. До середини вересня експортні ціни на заготовку в портах Чорного моря піднімуться на $15-20 до $435-450/т fob.

На ринку арматури і катанки поточна цінова кон’юнктура негативна. Скорочення попиту і спад торгової активності в літні місяці продовжують знижувати ціни на арматуру і катанку в більшості регіонів. Винятком залишається Китай, де підтримку ринку надають висока вартість зрс і обмежене завантаження потужностей через екологічних вимог. Внутрішні і експортні ціни на арматуру не змінилися і склали $592-594/т exw з 13% ПДВ і $500-510/т fob. У Південно-Східній Азії імпортні ціни на арматуру також залишаються незмінними в діапазоні $500-510/т exw. Сезон дощів і слабкий попит призупинили активність імпортерів. Повернення покупців на ринок і відновлення закупівель слід очікувати лише через три – чотири тижні.

Внаслідок тривалої кризи в будівельному секторі несприятлива кон’юнктура зберігається на ринку Туреччини. Згідно з останніми даними, продажі на ринку нерухомості в червні впали до найнижчого за останні п’ять років рівня. Пропозиції виробників арматури на внутрішньому ринку варіюються в діапазоні $460-470/т exw. Пропозиції торгових компаній в залежності від регіону становлять $457-465/т склад продавця. Офіційні експортні пропозиції, як і раніше, складають $465-475/т fob. Однак робочим діапазоном для укладення угод є $455-460/т fob. У найближчі тижні можна очікувати зниження цін на тлі швидкого заповнення турецької квоти на постачання арматури в ЄС і необхідності переорієнтації поставок в інші регіони.

Незважаючи на все ще слабкий поточний попит, позитивні зрушення спостерігаються на ринку арматури в країнах Перської затоки. Зокрема, в ОАЕ компанія Emirates Steel Industries оголосила про підвищення цін на арматуру серпневого виробництва на $19-20 до $532-535/т exw, без 5% ПДВ. Слідом за цим оголосили про підвищення цін на $13-27 і інші регіональні компанії. Крім компенсації збільшених витрат на сировину і відновлення рентабельності продажів арматури, дане підвищення може також викликати пожвавлення ділової активності на ринку заготівлі.

Експерти УПЕ прогнозують, що під тиском ослаблення цін на лом і літнього спаду попиту на довгий прокат в більшості регіонів в найближчі тижні зниження цін на арматуру і катанку продовжиться. Пожвавлення попиту на вересневі поставки до кінця липня призведе до розвороту тренду, і дозволить постачальникам підняти ціни до вересня на $15-30.