Слабкий попит на металургійну продукцію знижує ціни на сталеливарну сировину

19.08.19

news-2016-07-25-2В середині серпня регіональні котирування передільного чавуну почали знижуватися у зв’язку зі слабким попитом на плоский прокат і здешевлення металобрухту.

Проблеми американських металургів з реалізацією плоского прокату на внутрішньому ринку негативно позначилися на вартості чавуну. Однак спроби заводів підвищити ціни на 5-10$ зіткнулися з жорстким опором трейдерів, які апелювали до зростання вартості високоякісного брухту на внутрішньому американському ринку. В результаті ціни коливалися в діапазоні 355-365 $/т cif порти Нового Орлеана.

На ринку Туреччини угоди укладалися лише з тими постачальниками, які пропонували невеликі знижки. Покупці поки що утримуються від здійснення масштабних закупівель в зв’язку з триваючим падінням цін на сталевий брухт і невизначеністю в сегменті плоского прокату. Російські експортери відвантажили кілька невеликих партій по 360 $/т cif.

Згідно з прогнозами експертів «Укрпромзовнішекспертизи», у другій половині серпня – на початку вересня ціни на переробний чавун будуть знижуватися через передбачуване здешевлення металобрухту і слабкий попит на плоский прокат. Однак падіння цін буде несуттєвим з огляду на обмежену пропозицію передільної сировини з боку бразильських і російських експортерів.

Середина серпня також принесла зниження цін на металобрухт на всіх регіональних майданчиках у зв’язку з досить значною пропозицією сировини і погіршенням кон’юнктури ринку готового прокату.

На ринку Туреччини угоди укладалися переважно з постачальниками з Росії та Румунії, оскільки останні пропонували невеликі партії матеріалу зі швидкими термінами доставки, що в умовах падаючого попиту на прокат є важливою умовою оптимізації складських запасів. Незважаючи на наявність досить значної кількості негативних факторів, трейдери дуже неохоче йшли на поступки в зв’язку зі збереженням високої вартості руди і надією на швидке відновлення попиту на сировину. В даний час індикативний рівень цін на американський і європейський лом марки HMS 1&2 (80:20) становить 280-290 $/т cif.

В Азії ціни на металобрухт також знижувалися у зв’язку зі збільшенням пропозиції більш дешевої китайської заготовки і досить високої пропозиції з боку японських трейдерів. Котирування брухту HMS1 знизилися до 280 $/т cif порти Південної Кореї. У той же час лом HMS 1&2 (80:20) подешевшав до 255 $/т cif.

Аналітики УПЕ очікують, що в найближчі тижні котирування металобрухту в цілому будуть знижуватися в зв’язку з низьким попитом на довгий прокат та високою пропозицією сировини з боку американських експортерів.