Ціни на ринках сталеливарної сировини в найближчі тижні будуть знижуватись

27.08.19

metal

За перші півроку 2019 р., експорт чавуну Росією скоротився на 20% на тлі зростання внутрішнього споживання матеріалу і планових зупинок ряду доменних потужностей

На минулому тижні котирування передільного чавуну на регіональних ринках залишилися незмінними. Покупці намагалися знизити вартість сировини, проте їм не вдалося домогтися бажаного через стабілізацію цін на лом і закриття книги продажів ключових виробників аж до вересня.

На ринку США угоди не здійснювалися, і спроба бразильських експортерів утримати ціни на рівні 365-370 $/т cif зазнала поразки. Слабкий попит з боку американських споживачів, а також майже відсутня ділова активність на внутрішньому ринку змусили бразильських трейдерів знизити ціни до рівня, який пропонували постачальники з Росії та України – 355-365 $/т cif порти Нового Орлеана.

На ринку Туреччини попит на імпортну сировину як і раніше слабкий через складнощі з реалізацією плоского прокату і високої активності місцевих виробників. На даний момент ціни пропозицій на чавун з СНД коливаються в межах 360-370 $/т cif.

На думку експертів «Укрпромзовнішекспертизи», в кінці серпня – початку вересня ціни на переробний чавун будуть знижуватися через очікуване здешевлення металобрухту і слабкий попит на плоский прокат. Однак падіння котирувань буде несуттєвим через обмежену пропозицію передільної сировини з боку бразильських і російських експортерів.

На регіональних ринках сталевого брухту котирування коливалися в широкому ціновому діапазоні. Скорочення пропозиції матеріалу з Європейського Союзу дозволило трейдерам утримати котирування на високому рівні.

У Туреччині угоди оформлялися переважно з постачальниками з ЄС. Найбільшим попитом користувалася сировина з Румунії і Болгарії трейдери яких пропонували невеликі партії матеріалу з швидкою доставкою, що є їх істотною перевагою в умовах невизначеності кон’юнктури ринку готового прокату і небажання покупців накопичувати значні обсяги сировини на складах. Поточний індикативний рівень котирувань на базовий вид брухту HMS 1&2 (80:20) становить 280-290 $/т cif. Однак, верхня межа наведеного діапазону зберігається швидше за інерцією, а покупці готові укладати угоди максимум по 280 $/т.

Азіатські покупці укладали угоди в основному з постачальниками з Японії, які пропонували швидкі поставки якісної сировини HMS2 по 230 $/т fob. Американський лом поки не користується попитом через його високу вартість в умовах складнощів з продажами арматури і катанки металургами Південної Кореї і Тайваню.

Аналітики «Укрпромзовнішекспертизи» очікують, що в найближчі тижні котирування металобрухту в цілому будуть знижуватися в зв’язку з низьким попитом на довгий прокат та високою пропозицією сировини з боку американських експортерів. В кінці серпня можливе короткочасне зниження цін на тлі поповнення запасів турецькими імпортерами.