Цінова кон’юнктура на ринках напівфабрикатів залишається негативною через опір покупців і слабкі продажі

02.12.19

armaturnaya-zagotovka-51Внаслідок опору покупців і слабких продажів на ринках готового прокату зростання цін на заготовку в третій декаді листопада призупинилося в більшості регіонів.

В останній тиждень листопада активний попит на заготовку спостерігається тільки в Китаї, де покупці виявляють інтерес, як до внутрішніх, так і до імпортних постачань. Внутрішні ціни за останні два тижні зросли на $10 до $495-514/ т exw з 13% ПДВ. На імпортному ринку угоди укладалися по $405-410/т cfr на поставки з Ірану і $418-425/т cfr на прокат з СНД, Туреччини та Близького Сходу. При цьому зростаючий попит в Китаї дозволяє постачальникам, які вже реалізували більшу частину січневого прокату, піднімати котирування і на імпортних ринках Південно-Східної Азії. Пропозиції іранських експортерів до кінця листопада досягали $410-420/т cfr, заготівля з СНД, Туреччини та Близького Сходу пропонувалася по $430-440/т cfr. Більшість імпортерів поки відмовляються приймати значне підвищення цін на заготовку через майже відсутній попит на ринку готового прокату, і виставляють зустрічні пропозиції по $410-415/т cfr.

Сезонне пожвавлення попиту на арматуру і катанку поліпшило кон’юнктуру на ринку заготівлі в країнах Перської затоки. За минулі два тижні імпортні ціни в регіоні зросли на $15 до $400-425/т cfr, останні пропозиції на січневі поставки з СНД – вище $430/т cfr. Ціни на заготовку з Ірану зросли на $8-10 до $370-373/т fob. У Туреччині пропозиції заготовки на внутрішньому ринку сягають $405-420/т exw в залежності від обсягів партії і регіону. Однак угоди укладаються переважно по $400-410/т exw.

Згідно з прогнозами експертів «Укрпромзовнішекспертизи» в найближчі тижні на ринку очікується бічний тренд. Надалі відновиться помірне зростання цін на заготовку в більшості регіонах по мірі зміцнення цін на руду і лом. З активізацією грудневих замовлень на прокат з постачанням у січні-лютому тенденції зростання котирувань на регіональних ринках посиляться.

Подібна ситуація склалася на більшості регіональних ринках арматури і катанки. Покупці в очікуванні – це головна перешкода для виробників щодо зміцнення цін.

У Китаї внутрішні ціни на арматуру і катанку після стрибка на $ 6-10 на початку минулого тижня знову знизились на $6 до $594-598/т exw і $613-616/т exw з 13% ПДВ. Покупці висловлюють песимістичні прогнози щодо стійкості попиту в зимовий період і займають вичікувальну позицію. Побоювання можливого просідання цін викликані також зростанням обсягів пропозиції. Середньодобова виплавка сталі в Китаї в першій декаді листопада знову зросла в порівнянні з попереднім періодом на 0,73% до 2,644 млн. т/добу.

Сповільнилося зростання цін на ринках Південно-Східної Азії. Незважаючи на зростання цінових пропозицій з СНД, Туреччини та Близького Сходу, імпортери відмовляються приймати підвищення. Розмістивши необхідні замовлення на січневі поставки в першій половині листопада, покупці обмежуються мінімально необхідними замовленнями. Ціни на арматуру і катанку в регіоні залишаються в діапазонах $445-470/т cfr і $470-480/т cfr.

Більш сприятливо для постачальників складається ситуація на ринках MENA, де активність покупців обумовлена сезонним відновленням попиту в будівельному секторі та необхідністю поповнення виснажених запасів у кінцевих споживачів. Це дало можливість місцевим компаніям підняти ціни на $25-30 в порівнянні з початком листопада. В ОАЕ ціни на арматуру з урахуванням доставки варіюються в інтервалі $490-504/т, пропозиції щодо катанки становлять $504-520/т.

Бічний тренд переважає в динаміці цін на ринку Туреччини. Позитивний вплив завдяки подорожчанню брухту нівелюється слабким внутрішнім попитом. Ціни на арматуру складають $419-435/т exw, катанка доступна по $455-465/т exw.

Аналітики УПЕ припускають, що в умовах поточного слабкого споживання в будівництві і сильного опору покупців виробники в найближчі тижні грудня не зможуть домогтися відчутного підвищення цін. Надалі, по мірі активізації покупців і пожвавлення замовлень для поповнення складів на 1 квартал 2020 р. очікується посилення висхідного тренду і зростання котирувань арматури і катанки в портах Чорного моря до $450/т fob і $480/т fob відповідно.