У квітні ціни на сталеливарну сировину знижуватимуться

08.04.19

news20160413_01 (1)У березні котирування передільного чавуну та металобрухту на регіональних ринках мали тенденцію до зростання.

У березні котирування передільного чавуну на регіональних ринках переважно зростали. Зростання цін було незначним в силу поміркованості підвищення вартості плоского прокату, а також пропозиції більш дешевого матеріалу з боку бразильських постачальників, що знизило продажі російських і українських трейдерів. Найбільш активними були покупці з США, які відчували суттєву потребу в поповненні складські запасів. Мінімальні угоди укладалися на ринку Італії, через досить високі складські залишки у покупців. Поточна цінова кон’юнктура, що склалася на регіональних ринках була такою: Азія cif – 375 $/мт, Бразилія fob – 340 $/мт, СНД fob – 350 $/мт, США cif – 377 $/мт. В цілому за березень ціни на чавун зросли в середньому на 5-10$.

У перший тиждень квітня котирування передільного чавуну залишилися незмінними на всіх регіональних ринках. Імпортери наполягають на зниженні вартості чавуну зважаючи на падіння котирувань брухту і погіршення попиту на плоский прокат. У той же час постачальники не поспішають йти на поступки, аргументуючи свою позицію високою собівартістю виробництва і низькими залишками нерозпроданої продукції.

Прогнозуючи подальшу ситуацію експерти «Укрпромзовнішекспертизи» вважають, що в квітні ціни на чавун почнуть знижуватися. Помірне цінове зростання в попередні два місяці зумовило збільшення пропозиції матеріалу, що в умовах гальмування подорожчання прокату негативно вплине на котирування передільного сировини. В таких умовах покупці будуть намагатися оптимізувати складські запаси, виходячи на ринок із закупівлями лише в разі крайньої необхідності. З огляду на високу ймовірність падіння цін на металобрухт, вартість чавуну буде перебувати під істотним тиском. Що стосується позитивних чинників, то стабільна собівартість виробництва чавуну в Італії, Туреччини і США утримає ціни від значного просідання. Прогнозований діапазон котирувань в квітні – 330-360 $/т fob.

Березневі ціни на металобрухт на зовнішніх ринках мали тенденцію до зростання. При цьому збільшення вартості було дуже помірним на тлі слабкого попиту в сегменті довгого прокату і досить високу пропозицію з боку європейських постачальників. На ринку Туреччини угоди укладалися переважно з тими постачальниками, які були здатні забезпечити доставку матеріалу в короткі терміни. В Азії котирування підвищувалися на початку місяця, проте до кінця березня цінове зростання вичерпало себе через наплив дешевої китайської заготовки, перекат якої був більш вигідний в порівнянні з переплавкою металобрухту.

На початку квітня ціни на сталевий брухт знизилися через погіршення кон’юнктури ринку готового прокату і досить високу пропозицію. Угоди на сировину марки HMS 1&2 (80:20) в Туреччині укладалися за 308-320 $/т cif. Однак ціна нижньої межі визначилася єдиною угодою, умови якої поки ще не до кінця зрозумілі. Тому середньоринковий індикатив становить 315 $/т cif. В Азії ціни угод на брухт марки HMS1 коливалися в межах 335-345 $/т cif.

Згідно з прогнозами експертів «Укрпромзовнішекспертизи» в квітні котирування будуть знижуватися в зв’язку з помітним зростанням продуктивності брухтозаготівельних галузей в США і ЄС. Сезонне поліпшення умов доставки брухту позитивно позначиться на його доступності на ключових ринках збуту, що чинитиме тиск на вартість сировини. Очікуване уповільнення цінового зростання в прокатних сегментах підштовхне металургів до оптимізації складських запасів. Також негативний вплив на ціни буде виходити від зниження цін на внутрішньому ринку США в силу надлишку пропозиції матеріалу. Сукупний ефект дії вищевказаних чинників зумовить зниження цін на протязі місяця в межах 10-15$. Прогнозний діапазон цін на лом в квітні – 305-320 $/т cif.