У квітні регіональні ринки довгого і плоского прокату показували негативний тренд

08.05.18

metall_news

На більшості регіональних ринків довгого і плоского прокату квітневий ціновий тренд був низхідним.

Ціни на довгий прокат в квітні в порівнянні з кінцем березня знизився на $14-30 в залежності від регіону. Винятком був Китай, де завдяки пожвавленню внутрішнього попиту ціни стабільно зростали, піднявшись протягом квітня на $41-52. Зростання цін на готовий прокат продовжилося й на початку травня. За перший тиждень травня арматура та катанка на внутрішньому ринку Китая подорожчала на $21-22 до $656-661/т exw і $695-696/т exw з ПДВ, ціни на заготовку піднялися на $7 до $580-598/т exw з ПДВ. Слабкий попит на імпортних ринках Південно-Східної Азії не зупиняє китайських експортерів, які підвищують котирування. Пропозиції заготовки з Китаю на початку травня становили $530-550/т fob, що на $15-25 вище, ніж двома тижнями раніше. На $20 за останній тиждень травня піднялися пропозиції по арматурі ($550-570/т $) і катанку ($590-600/т fob). Хоча імпортери ПСА утримуються від активних закупівель, в умовах обмежених обсягів пропозиції вони все ж змушені частково приймати підвищення цін. У підсумку за перший тиждень травня імпортні ціни на заготовку в регіоні піднялися на $10 до $545-565/т cfr, котирування арматури і катанки зросли на $20 до $570-590/т cfr і $600-610/т cfr.

З огляду на зростання цін в Китаї, намагаються зупинити падіння і зміцнити котирування постачальники в інших регіонах. Завдяки зміцненню імпортних цін на лом в кінці квітня – початку травня на $10 до $353/т cfr і пожвавленню попиту на ринку заготівлі та арматури в Туреччині, виробники відмовляються від надання знижок. Останні угоди на внутрішньому ринку заготівлі проходили біля верхньої межі діапазону $325-335/т exw. Експорт арматури з Туреччини змістився до верхньої межі діапазону $555-565/т fob. Користуючись цим, постачальники заготовки з СНД на початку травня підвищили пропозиції на червневі поставки для імпортерів Туреччини і країн MENA до $520-525/т fob. Однак зустрічні пропозиції останніх не перевищують $520-535/т cfr ($505-520/т fob).

З огляду на низький попит на ринках Близького Сходу імпортні пропозиції арматури за перший тиждень травня зросли на $3 до $583-593/т cfr.

Більшість регіональних ринків тонколистового прокату протягом квітня також демонстрували низхідний ціновий тренд. Тільки на китайському ринку кон’юнктура для виробників поступово поліпшувалася. З початку квітня, на тлі зниження запасів у портах і чуток про продовження обмежень завантаження заводів, внутрішні котирування на г/к і х/к прокат в Китаї зросли на 255-400 юанів/т до 4200-4210 і 4590-4610 юанів/т відповідно. Однак такі ціни лише на перший тиждень травня перевищили рівень кінця лютого (до цінового падіння). В таких умовах вартість реалізації китайських г/к і х/к рулонів в країнах Південно-Східної Азії за місяць зросла на $10-15 до 585-595 і 615-625$/т fob.

У Туреччині місцеві постачальники реалізовували прокат з доставкою під час Рамадану і змушені були знижувати ціни в умовах слабкого попиту. У квітні г/к і х/к прокат в країні впав в ціні на $35-50 до 610-630 і 690-720$/т exw відповідно.

Деяке пожвавлення котирування на китайському ринку не надали позитивного ефекту на ціни в портах Чорного моря, які більш схильні до впливу тенденцій на ринку Туреччини. В таких умовах, вартість тонколистового прокату з СНД також знизилася. Останні ціни угод на г/к і х/к рулони червневого виробництва склали відповідно 570-595 і 620-635 $/т fob, що на $35-45 нижче, ніж місяцем раніше.

На ринку ЄС відносна цінова стабільність – за місяць виробники пішли на поступки за все в €10. Найбільшу увагу місцевих контрагентів було направлено на відстеження переговорного процесу з США щодо продовження звільнення від сплати мита в 25% при експорті сталевого прокату в регіон. В кінці квітня було оголошено про продовження «звільнення» до кінця травня, що негативно позначилося на активності торгівлі в регіоні через що залишається невизначеності в даному питанні.

Бразильські постачальники скористалися існуючої відстрочкою по введенню мита при експорті в США. Вартість слябів при поставках в США за місяць зросла на $20 на тлі аналогічного зниження при поставках напівфабрикатів з портів Чорного моря.

Згідно з прогнозами експертів УПЕ, в травні ціни на довгий і плоский прокат будуть знижуватися. Розмістивши необхідні замовлення в квітні, покупці на Близькому Сході будуть малоактивними і з середини травня підуть з ринку на святкування Рамадану. Поступово буде знижуватися інтерес покупців в країнах ЄС до пропонованої продукції червневого виробництва з постачанням в липні – серпні. Тиск на ринок буде надавати прогнозоване зниження цін на лом на тлі традиційного сезонного збільшення обсягів збору і заготівлі брухту. У цих умовах виробники будуть змушені йти на поступки і знижувати ціни на довгий прокат для залучення покупців.

На ринку плоского прокату в травні продовжать переважати знижують цінові фактори. На тлі сформованих запасів у трейдерів загальний рівень попиту на заводський прокат повинен істотно просісти зважаючи на початок Рамадану (з 15 травня по 14 червня). Попит з боку європейських споживачів все ще буде високим, проте, в травні постачальники з СНД вже приступлять до реалізації прокату з доставкою в липні. Кон’юнктура ринків Туреччини та країн ЄС ускладнюється ще фактом проведення переговорів після введення на американському ринку мита в 25% на імпортний прокат. Також в травні прогнозується зниження спотових цін на залізну руду і коксівне вугілля в Китаї, що, ймовірно, призведе до тиску на вартість прокату в портах Чорного моря. На тлі тривалого зростання котирувань раніше і високу маржу, постачальники з СНД продовжать йти на поступки.