У березні українські виробники ЗРС продовжать збільшувати ціни для зовнішніх ринків

23.03.18

c018c6f6f4ffa0b0a0bef73a256781b8Згідно з прогнозами експертів УПЕ, в березні українські постачальники продовжать лютневу тенденцію зростання цін на ЗРС для зовнішніх напрямків, підтримку якій надасть позитивна динаміка китайських індексів

У лютому середньодобове виробництво товарної непідготовленої сировини зросло на 3,5 тис.т., з 135,5 тис.т до 139 тис.т., а середньодобове виробництво підготовленої сировини знизилося на 5,9 тис.т., з 67,2 тис.т до 61,3 тис.т. Всього було вироблено 5609,2 тис.т. товарної залізорудної сировини, що на 675,5 тис.т. менше показника минулого місяця. З початку поточного року виробництво товарної ЗРС українськими гірничорудними підприємствами склало 11,89 млн.т., що на 0,7 млн.т. більше, ніж за аналогічний період 2017 року.

У минулому місяці відбулося скорочення поставок залізорудної сировини на металургійні комбінати України з боку вітчизняних гірничорудних компаній (з урахуванням агломерату з ММК ім. Ілліча і оціночних показників поставок зрс зі структурних підрозділів на Арселор Міттал КР, але без урахування імпортного ЗРС) склавши при цьому 3237 тис.т., що на 291 тис.т. менше, ніж в січні. У лютому в порівнянні з січнем обсяги закупівлі сировини у внутрішніх виробників найбільше впали у МК Азовсталь (-154 тис.т), зростання було відзначено тільки на ДМК ім. Петровського (+37 тис.т).

Середньодобове виробництво агломерату на металургійних комбінатах України в лютому склало 86,92 тис.т, що на 0,5 тис.т нижче, ніж минулого місяця. Обсяги виробництва даного виду ЗРС істотно знизилися на ММК ім. Ілліча (-1,3 тис.т на добу), найбільше зростання відбулось на АрселорМіттал КР (+1,15 тис.т на добу).

Лютневе середньодобове виробництво чавуну на металургійних комбінатах України склало 58,2 тис.т, що на 2,65 тис.т нижче, ніж минулого місяця. Найбільш істотно збільшилася середньодобова виплавка чавуну на МК Азовсталь (на 3,1 тис.т), зниження (на 5,9 тис.т на добу) продемонстрував Арселор Міттал КР. Єнакіївський МЗ, МК Донецьксталь і Алчевський МК, ймовірно, продовжують працювати, поставляючи ЗРС з території Росії. Проте, обсяги виплавки агломерату та чавуну залишаються невідомими.

Задекларований експорт українського ЗРС в лютому 2018 року за даними Державної фіскальної служби України впав на 346 тис.т. Або 10,9%, склавши 2816 тис.т. Таким чином, з початку року всього було експортовано близько 5,98 млн.т., що на 0,74 млн.т. вище, ніж аналогічний показник за 2017 рік.

З початку березня ситуація з виплавкою чавуну погіршилася – середньодобові обсяги виплавки впали на 2,6 тис.т. на добу за 14 днів місяця. Збільшили виплавку лише на ММК ім. Ілліча (+0,1 тис.т на добу). Найбільш сильно знизили виплавку на МК Азовсталь і ДМК ім. Дзержинського. За підсумками місяця показник середньодобової виплавки чавуну складе близько 57 тис.т. Єнакіївський МЗ, МК Донецьксталь і Алчевський МК, ймовірно, продовжують працювати на непідконтрольною території.

Згідно з прогнозами експертів УПЕ в березні продовжиться лютневе зростання цін українських постачальників для зовнішніх напрямків на фоні позитивної динаміки китайських індексів. Ціни на внутрішньому ринку України до кінця березня швидше за все просядуть в умовах ослаблення поточних індексів на спотовому ринку Китаю.