Виробництво ЗРС українськими компаніями показує тенденцію зростання

29.08.17

News_JRS (1)Середньодобове виробництво агломерату та чавуну на металургійних комбінатах України в липні збільшилося

Липневе середньодобове виробництво товарного концентрату і аглоруди в Україні зросло з 125,6 тис.т. до 137,4 тис.т., випуск агломерату та окатишів знизився з 68,2 тис.т. до 56,6 тис.т. Всього було вироблено 6014,6 тис.т. товарної залізорудної сировини, що на 202тис.т. більше червневого показника.
У липні відбулося незначне збільшення поставок залізорудної сировини вітчизняними гірничорудними компаніями на металургійні комбінати України. Обсяги поставок (з урахуванням агломерату з ММК ім. Ілліча і оціночних показників поставок ЗРС зі структурних підрозділів на Арселор Міттал КР але без урахування імпортної ЗРС) склали 2898 тис.т., що на 286 тис.т. більше, ніж минулого місяця.
Середньодобове виробництво агломерату та чавуну на металургійних комбінатах України в липні збільшилося, склавши 75,68 тис.т. (2,95 тис.т.) і 52,69 тис.т. (3,0 тис.т.), відповідно. Зазначимо, що відновив роботу ДМК ім. Дзержинського. Єнакіївський МЗ і МК Донецьксталь продовжують працювати, поставляючи ЗРС з території Росії.
Задекларований експорт української ЗРС в липні 2017 року за даними державної фіскальної служби України знизився на 198 тис.т. або 5,5%, склавши 3384 тис.т. Таким чином, з початку року всього було експортовано близько 22,7 млн.т., що на 1,2 млн.т. нижче, ніж аналогічний показник за 2016 рік. У географічному розрізі рік до року найбільш зросли поставки в Словаччину (+637 тис.т). Варто зазначити, що з початку року 932 тис.т. було поставлено в Швейцарію (90 тис.т. в 2016 року). Найбільш ймовірно, що дана сировина реекспортується в інші регіони (-3416 тис.т.). Найбільше падіння продемонстрував показник експорту в Китай.
У серпні ситуація з виплавкою чавуну дещо покращилася – середньодобові обсяги виплавки зросли на 2-2,5 тис.т. на добу. Основна причина – відновлення роботи МК ім. Дзержинського. Єнакіївський МЗ і МК Донецьксталь продовжують працювати на непідконтрольній території.
У липні п.р. ціни українських постачальників для зовнішніх напрямків незначно знизилися. У серпні, швидше за все, буде спостерігатися зростання експортних цін слідом за динамікою індексів в Китаї. Ціни на внутрішньому ринку України в серпні також можуть зрости в умовах сприятливої кон’юнктури ринку прокату.