Українські виробники залізорудної сировини нарощують внутрішні обсяги виробництва

25.12.17

News_25.12.17

У листопаді 2017 р. середньодобове виробництво товарної непідготовленої залізорудної сировини збільшилася з 132,1 тис. т до 150,1 тис. т. При цьому середньодобове виробництво підготовленої сировини знизилося з 59,3 тис.т до 57,8 тис.т.

Загальний обсяг виробленої товарної ЗРС склав 6234 тис. т., що на 303,7 тис. т. більше жовтневого показника. З початку року виробництво товарної ЗРС гірничорудними підприємствами України склало 65,06 млн. т, що на 1,46 млн. т менше, ніж за аналогічний період 2016 р.

Зменшилися загальні листопадові поставки залізорудної сировини на українські металургійні комбінати вітчизняними гірничорудними компаніями (з урахуванням агломерату з ММК ім. Ілліча і оціночних показників поставок зрс зі структурних підрозділів на Арселор Міттал КР, але без урахування імпортної ЗРС) склавши 3009 тис. т, що на 270 тис. т. менше, ніж в жовтні. Обсяги закупівлі сировини у внутрішніх виробників в листопаді знизилися у всіх металургійних комбінатів. Найбільше зниження було відзначено на МК Запоріжсталь (-117 тис.т).
Середньодобове виробництво агломерату та чавуну на металургійних підприємствах України в листопаді збільшилося. Виробництво агломерату склало 86,7 тис. т, що на 5,5 тис. т вище, ніж минулого місяця. Виробництво чавуну – 57,9 тис. т, що на 1,1 тис. т вище, ніж в жовтні.

Обсяги виробництва агломерату найбільш зросли на ММК ім. Ілліча (+4,6 тис.т. на добу), найбільше зниження відбулося на АрселорМіттал КР (-0,75 тис.т). Середньодобова виплавка чавуну збільшилася на ММК ім. Ілліча (на 3,1 тис. т), зниження продемонстрували МК Азовсталь (-1,8 тис.т) і МК Запоріжсталь (-1,45 тис.т). Єнакіївський МЗ і МК Донецьксталь продовжують працювати, поставляючи ЗРС з території Росії. Проте, обсяги виплавки агломерату та чавуну залишаються невідомими.

Задекларований експорт української ЗРС в листопаді 2017 року за даними Державної фіскальної служби України впав на 247 тис. т. або 8,3%, склавши 2 721 тис. т. Таким чином, з початку року всього було експортовано близько 34,4 млн. т., що на 1,5 млн. т. нижче, ніж аналогічний показник за 2016 рік. У географічному розрізі рік до року найбільше зросли поставки в Словаччину (+884 тис.т). Найбільше падіння продемонстрував показник експорту в Китай (-2806 тис.т).

На початку грудня відбулося збільшення виплавки чавуну – середньодобові обсяги виробництва зросли на 2,7 тис. т. на добу або 4,6% за першу половину місяця. Практично всі комбінати збільшили обсяги виплавки, найбільше зростання виробництва демонстрував МК Запоріжсталь (+1,7 тис.т на добу), одна доменна піч якого в жовтні деякий час простоювала через плановий ремонт. За підсумками місяця показник середньодобової виплавки чавуну складе близько 61-62 тис. т. Єнакіївський МЗ і МК Донецьксталь продовжують працювати на непідконтрольній території. Алчевський МК начебто також запустили в роботу.

Згідно з прогнозами експертів УПЕ в грудні відбудеться значне падіння експортних цін українських постачальників більш ніж на 10%. Падіння вартості відбудеться під впливом динаміки китайських індексів з деяким тимчасовим лагом. На внутрішньому ринку України ціни можуть зрости в умовах сприятливої кон’юнктури ринку прокату.