У серпні очікується стабілізація цін на металургійну продукцію

09.08.21

19707657У липні ціновий тренд на ринках довгого прокату залишався нестійким, котирування істотно відрізнялися в залежності від регіону

Позитивну динаміку зростання демонстрували ринки заготовки і готового прокату в Китаї та Південно-Східній Азії, де, незважаючи на сезонне зниження попиту в будівельному секторі, а також виробничі обмеження у зв’язку з Сovid-19, вдалося наростити котирування. На внутрішньому ринку Китаю ціни до кінця липня зросли в порівнянні з червнем на $52-79 до $811-830/т exw з 13% ПДВ (заготівля), $840/т exw для арматури і $889/т exw з 13% ПДВ для катанки. Підштовхнули ціни вгору активізація покупців і зростання замовлень на хвилі побоювань дефіциту поставок в період сезонного зміцнення попиту після заявлених планів уряду щодо обмеження виробництва у другому півріччі. Також китайські покупці активно здійснювали імпорт заготовки, що в свою чергу підтримало постачальників прокату на ринки Китаю та Південно-Східної Азії з інших регіонів. Імпортні ціни на заготовку в Південно-Східній Азії за липень піднялися на $40 до $735/т cfr, арматура та катанка виросли в ціні на $18-20 до $740-815/т і $770-870/т cfr.

На початку серпня ситуація змінилася в бік спаду через можливе пом’якшення виробничих обмежень в Китаї, що призвело до спаду замовлень і різкого зниження котирувань на ф’ючерсному ринку. Також ситуація зачепила ринок руди, де швидко пішли вниз спотові ціни. У цих умовах покупці вважають за краще утримуватися від закупівель, чекаючи остаточного прояснення ситуації з трендом на ринку Китаю.

Під впливом невизначеності й уходу на канікули значної частини учасників ринку ціни на заготовку в перший тиждень серпня знизилися на $3-13, на арматуру і катанку впали в залежності від регіону на $11-20. Практична відсутність попиту через достатні складські запаси змушує близькосхідних постачальників йти на поступки при укладанні контрактів на серпневу арматуру. Котирування заготовки і арматури на імпортному ринку в перший тиждень серпня знизилися на $5 до $660-700/т fob, вартість арматури впала на $18 до $730-760/т cfr.

Здешевлення металевого брухту на ринку Туреччини обернулося зниженням цін за останні два тижні на $16-17 до $670-682/т exw для заготовки і $690-725/т exw для арматури.

На думку аналітика «Укрпромзовнішекспертизи» Гнітецького Олега внаслідок відпускного періоду активність торгівлі в серпні буде мінімальною. Нестабільна ситуація в Китаї змушує покупців зайняти вичікувальну позицію. До кінця серпня завдяки поліпшенню балансу ринку на користь виробників через обмежені обсяги пропозиції і зниження виробництва в період профілактичних ремонтів дозволить постачальникам припинити подальший спад цін.

На ринках тонколистового прокату в липні відзначається різноспрямований ціновий тренд. Азійський ринок демонстрував позитивний тренд, а через зростання ф’ючерсів на г/к прокат спотові ціни також йшли вгору. Локальні постачальники в Китаї змогли підняти ціни за перші 3 тижні липня на 400 юанів на г/к і х/к прокат. Але після заяви уряду Китаю про можливе пом’якшення плану про скорочення виплавки сталі, ціни відкотилися на 100 юанів і склали 5800 і 6300 відповідно. Китайський експорт у липні виріс в ціні на $50-80 до 930-970 по г/к прокату і 980-1000 по х/к.

Ринок США також продовжив зростання, демонструючи значний приріст спотових цін на готовий прокат. Постачальники змогли збільшити котирування в середньому на $100 на г/к і $145 на х/к прокат.

Згідно з аналізом експертів «Укрпромзовнішекспертизи» в Європі спостерігалася низхідна тенденція в сегменті як імпортного тонколистового прокату, так і на внутрішньому ринку. Постачальники та покупці займали вичікувальну позицію. Проте, зважаючи на наявність достатніх складських запасів у споживачів, а також вигідних цінових пропозицій з Азії – ці чинники змушували місцевих постачальників знижувати котирування.

Падіння попиту на цільових ринках збуту змусило постачальників з портів Чорного моря знизити котирування на плоский прокат. Поточний діапазон цін г/к і х/к прокату виявився на $20-60 нижче в порівнянні з початком місяця – 920-950 $/т fob і 1030-1180 $/т fob відповідно.

У серпні постачальники плоского прокату з України і Росії будуть прагнути підвищувати ціни, щоб збільшити маржу після тривалого періоду просідання цін. Європейські учасники ринку, навіть перебуваючи на канікулах, будуть нарощувати власні запаси на осінній період. У Китаї попит на внутрішньому ринку також може продовжити зростання через завершення сезону дощів. Подальше скорочення пропозицій через планові зупинки металургійних підприємств на профілактичні ремонти, достатня законтрактованість підприємств з СНД і Туреччини, адаптація ринку до введеного в Росії мита на сталевий прокат, йімовірно, забезпечать постачальникам можливості для формування висхідного цінового тренда.