Котирування сталеливарної сировини знижуються на всіх регіональних ринках

27.07.21

16711357

Сезонне зниження попиту на плоский прокат і достатній обсяг запасів у провідних імпортерів негативно вплинули на котирування передільного чавуну в першій половині  липня на всіх регіональних ринках

На ринку США угоди практично не укладалися, локальні виробники зайняли вичікувальну позицію до повного з’ясування подальшого тренду в сегменті готової продукції. Істотне зниження попиту не змусило постачальників знизити ціни, оскільки собівартість виробництва матеріалу залишається досить високою. Станом на початок другої декади липня середня ринкова ціна становить 605 $/т порти Нового Орлеана.

У Туреччині вартість чавуну також пішла вниз під негативним впливом здешевлення металевого брухту і досить високої пропозиції сировини з боку російських і українських трейдерів. Поточний діапазон цін становить 590-595 $/т cif.

Згідно з прогнозами аналітиків «Укрпромзовнішекспертизи» в найближчі тижні на ринку чавуну очікується продовження зниження вартості під впливом кількох чинників. По-перше, у зв’язку з високою ймовірністю падіння цін на брухт і доведення запасів до нормативного рівня. По-друге, тиск на котирування буде надавати невисокий попит на готовий прокат. При цьому експерти не очікують істотного зниження цін у зв’язку з обмежуючим фактором високої собівартості виробництва матеріалу.

Після нетривалого зростання ціни на сталевий брухт знову почали знижуватись під тиском слабкого попиту на арматуру і катанку, а також високу пропозицію з боку американських і європейських постачальників.

На ринку Туреччини ціни на лом всіх марок в другій декаді липня впали на 5$ через труднощі заводів з реалізацією довгого прокату і заготовки. Успішні переговори з постачальниками брухту дали можливість імпортерам ще більше знизити рівень закупівельних цін до 475 $/т cif. Однак такі ціни поки що не сприймаються трейдерами через збереження високої вартості закупівлі металевого брухту на внутрішніх ринках країн. В даний час робочий діапазон цін становить 480-490 $/т cif за лом HMS 1&2 (80:20).

На ринку Азії котирування металобрухту також почали знижуватися слідом за загальносвітовою динамікою. Місцеві покупці мають в наявність досить високі запаси матеріалу, що дозволяє їм тимчасово скоротити закупівлі до мінімуму. В результаті, вартість металобрухту марки HMS1 впала до 470 $/т cif порти Південної Кореї.

Експерти УПЕ прогнозують, що найближчим часом котирування металевого брухту будуть продовжувати рухатися вниз у зв’язку з доведенням імпортерами залишків до нормативного рівня та перегрів ринку. Також тиск на ціни буде надавати і збільшення пропозиції з боку експортерів США і ЄС. Однак зниження цін не буде істотним – низькі показники збору металобрухту в США і високі ціни на внутрішніх ринках найбільших країн-експортерів обмежать масштаб падіння.