На ринках металургійної продукції ціни зростають

14.09.21

Metalloprodukciya

Початок другої половини вересня приніс позитивну цінову динаміку на заготовку $2,5-7,5 в залежності від регіону. Зміцнення котирувань базується на зростаючих очікуваннях збільшення імпортного попиту в Китаї в умовах реалізації програм зі скорочення виплавки сталі

Внутрішні китайські ціни зросли на $14 до $814-831/т exw з 13% ПДВ. На імпортних ринках Китаю і Південно-Східної Азії угоди укладалися в діапазоні $680-725/т cfr. Опір покупців і падіння спотових цін на зрс не змогли скласти конкуренцію обмеженим обсягами пропозиції, що буде визначальним фактором для формування висхідного тренду і посилення підвищувальних настроїв в жовтні – листопаді.

На ринках MENA також спостерігається підвищення котирувань, що обумовлюється зростанням фрахтових ставок. У другій декаді вересня угоди по заготівлі в регіоні проходили по $645-680/т cfr проти $645-665/т cfr тижнем раніше.

Низький попит і зниження котирувань на брухт чинять негативний тиск на вартість заготовки в Туреччині. Пропозиції постачальників на внутрішньому ринку залишилися незмінними і складають $620-628/т exw. На імпортному ринку угоди проходять в діапазоні $610-635/т cfr.

У найближчі тижні під тиском слабкого попиту і низького рівня цін на брухт і залізну руду ослаблення цін на заготовку в більшості регіонів триватиме. Зміна ситуації на краще прогнозується в кінці вересня – в жовтні через активізацію торгівлі після літніх канікул і прояснення ситуації щодо реальних обсягів виробничих скорочень в Китаї.

На регіональних ринках арматури і катанки спостерігався різноспрямований тренд. За тиждень приріст внутрішніх цін на арматуру і катанку в Китаї склав $25-26 до $859/т і $909/т exw з 13% ПДВ. Обмеження виробництва і скорочення запасів у кінцевих споживачів і трейдерів напередодні сезонного піку попиту в будівельному секторі обумовлюватимуть посилення підвищувальних настроїв і підтримку висхідного тренду в найближчі місяці.

Попит на арматуру і катанку в Південно-Східній Азії поки залишається слабким під тиском загрози чергового локдауна. У цих умовах покупці поки не поспішають розміщувати замовлення, маючи в своєму розпорядженні достатні запаси для покриття існуючого попиту. Поточні імпортні ціни на арматуру в регіоні варіюються в діапазоні $725-758/т cfr проти $720-758/т cfr тижнем раніше. Котирування катанки за тиждень опустилися на $10 до $740-790/т cfr.

Слабкий попит впливає на пропозиції постачальників арматури на ринках MENA. Зокрема, в ОАЕ внутрішні ціни на арматуру в порівнянні з серпнем впали на $54-61 до $653-663/т exw. На імпортному ринку котирування арматури становлять $685-695/т cfr.

Незважаючи на здешевлення брухту, млявий внутрішній попит і несприятливу кон’юнктуру на ринках ЄС, виробники Туреччини зуміли втримати ціни на арматуру на попередньому рівні. На внутрішньому ринку пропозиції становлять $655-678/т exw, на експортних напрямках пропозиції залишаються в діапазоні $660-680/т fob.

Прогнозуючи подальшу ситуацію, аналітики УПЕ вважають, що в найближчі тижні активізація попиту з боку покупців в більшості регіонів малоймовірна. Учасники ринку, оцінюючи ризики і сценарії розвитку ситуації на ринках сировини і готового прокату, обмежать замовлення мінімально необхідними обсягами, що посприяє помірному ослабленню цін. Зміну ситуації на краще можна очікувати в жовтні – листопаді через пожвавлення попиту в першому кварталі нового року на тлі очікуваного підвищення цін на ринку брухту в зимовий період.