Цінове падіння на регіональних ринках металургійної продукції продовжується

29.11.21

news-2016-08-25-2

На початку другої декади листопада внутрішні котирування в Китаї впали на $42 до $658-675/т exw з 13% ПДВ через відсутність інтересу у локальних покупців, які перенаправляють раніше придбані партії на ринки ПСА

В результаті діапазон котирувань заготівлі на імпортних ринках Південно-Східної Азії розширився до $620-670/т cfr за рахунок падіння мінімальних цін на $20. Ціни на заготівлю знижуються вже четвертий тиждень поспіль, але це не мотивує покупців укладати контракти – вони чекають на подальший спад вартості.

У другу половину листопада на імпортних ринках MENA ціни коливалися в діапазоні $670-700/т cfr, що на $5 нижче за попередній тиждень. Підвищувальний тренд частково забезпечило пожвавлення ділової активності в Єгипті після скасування імпортних мит. Користуючись цим, постачальники СНД прагнуть утримати пропозиції на рівні $685-690/т cfr, тоді як попит покупців становить $650-660/т cfr.

Згідно прогнозів аналітиків «Укрпромзовнішекспертизи» найближчими тижнями учасники ринку вичікуватимуть, відмовляючись від активної торгівлі до прояснення тренду. По мірі очікуваного подорожчання брухту та енергоносіїв, виробники добиватимуться підвищення цін для компенсації виробничих витрат та збереження рентабельності.

Погіршення ситуації в Китаї продовжує негативно впливати на регіональні ринки арматури та катанки. Внутрішні ціни на арматуру та катанку на спотовому ринку в Китаї за останній тиждень впали ще на $16 до $740/т та $784/т exw з 13% ПДВ відповідно. Таким чином, падіння спотових цін починаючи з середини жовтня становить $155-157, котирування на ф’ючерсному ринку впали на $195. У разі слабкого внутрішнього ринку китайські компанії починають активніше виходити на зовнішні ринки. Поточні експортні пропозиції на січневі відвантаження становлять $755/т fob по арматурі та $795/т по катанці.

На імпортних ринках ЮВА арматура та катанки торгується за $720-780/т cfr та $720-790/т cfr. Під тиском слабкого попиту залишаються ціни на арматуру в MENA. Порівняно з попереднім тижнем діапазон імпортних цін у регіоні розширився до $745-765/т cfr після зниження нижнього кордону на $10.

У Туреччині під тиском слабкого курсу ліри ситуація на ринку арматури та катанки залишається нестійкою. Виробники прагнуть утримати внутрішні ціни на арматуру в межах $730-750/т exw, регулярно підвищуючи котирування у національній валюті. На експортних напрямках пропозиції арматури $750/т fob не знаходять відгуку у покупців. Робочий діапазон угод становить $725-730/т fob.

В ЄС внутрішні ціни на арматуру за останній тиждень піднялися на 10 євро до 800-840 євро/т з урахуванням доставки. Серед причин зростання учасники ринку вказують деяке пожвавлення попиту перед різдвяними святами, а виробники розраховують на продовження висхідного тренду до кінця поточного року.

Згідно з прогнозами аналітиків УПЕ, найближчими тижнями загострення протистояння на ринку під впливом спаду цін, що триває в Китаї, і збільшення розриву між ціновими пропозиціями постачальників і покупців зумовить збереження помірного низхідного тренду. В умовах невисокої торговельної активності ціни варіюватимуться в широкому діапазоні в залежності від напрямку поставок. У грудні – січні очікуване зростання собівартості та активізація замовлень для формування складів напередодні весняного будівельного сезону зумовить посилення підвищувальних настроїв та формування висхідного тренду.