Ціни на сталеливарну сировину продовжують знижуватись

19.04.21

default-16qk-300x200Незважаючи на непорозуміння між трейдерами та імпортерами, регіональні котирування чавуну в першій декаді квітня не змінилися

Металурги намагаються грати на пониження при обмеженій пропозиції з боку російських і українських постачальників, що є основною причиною неможливості досягти бажаного.

На ринку США укладались одиничні угоди. Як і раніше найбільшим попитом користується сировина бразильських постачальників, готових здійснювати швидку доставку невеликих партій, що є суттєвою перевагою в порівнянні з російськими і українськими трейдерами. При цьому більшість імпортерів в США розраховують на здешевлення сталевого брухту найближчим часом. В очікуванні розвороту цінового тренда покупки роблять заводи, які мають потребу в оперативній доставці матеріалу. На даний момент робочий діапазон цін становить 560-570 $/т cif.

В Італії місцеві заводи мають достатні запаси для роботи в короткостроковій перспективі, що призвело до падіння попиту на чавун. Зниження активності покупців також викликана падінням попиту на плоский прокат місцевого виробництва, що змушує заводи не закуповувати сировину без необхідності.

Згідно з прогнозами аналітиків «Укрпромзовнішекспертизи» в найближчі тижні металурги почнуть скорочувати закупівлі у зв’язку з очікуваним зниженням вартості сталевого брухту і плавним падінням попиту на плоский прокат. В умовах погіршення кон’юнктури ринку готової продукції імпортери будуть намагатися купувати невеликі партії, що дозволить їм перехопити ініціативу при ціноутворенні.

На регіональних ринках сталевого брухту відбулося зниження котирувань в зв’язку з ослабленням попиту на готову продукцію і початком святкування Рамадану в мусульманських країнах.

У Туреччині у зв’язку з достатнім обсягом складських запасів у імпортерів і початком релігійних свят кількість угод скоротилася. Окремі заводи продовжують закуповувати невеликі партії матеріалу для покриття поточних потреб. При цьому найбільшим попитом користується брухт з країн ЄС, які здійснюють оперативні поставки. Падіння попиту призвело до зниження котирувань на всі базові види брухту на 5$ і зараз робочий діапазон цін на марку HMS 1&2 (80:20) становить 425-435 $/т cif.

У країнах Азії ціни на сталеву сировину залишилися незмінними. При цьому, не дивлячись на Рамадан, окремі імпортери продовжують активно закуповувати сировину. Однак зростання пропозиції з боку США, які зазнають труднощів з продажами лому в Туреччині, не дозволяє трейдерам продовжити гру на підвищення. Поточна вартість брухту HMS1 – 430 $/т cif.

Експерти УПЕ в найближчі тижні прогнозують, що ціни на металевий брухт підуть вниз під впливом зниження ділової активності в період святкування Рамадану і падіння цін на довгий прокат. Також знижувальний вплив на вартість сировини буде надавати і наявність достатніх складських запасів у найбільших металургів  Туреччини і азійського регіону.