На регіональних ринках триває позитивний ціновий тренд на сталеливарну сировину

14.09.20

metallolom_sumy_1У другий тиждень вересня продовжилося зростання вартості брухту і плоского прокату, що надало підтримку позитивному ціновому тренду на чавун. Також істотну підтримку цінам надало обмеження пропозиції з боку постачальників СНД

На ринку США укладалася незначна кількість угод через наближення показника складських запасів імпортерів до нормативного рівня. При цьому експортери продовжують успішно підвищувати ціни, чому сприяє високий попит на сировину в Китаї та відсутність значних обсягів нерозпроданої сировини серпневого виробництва. Результатом стало підвищення цін на чавун до локального максимуму в 370 $/т cif. Бразильські постачальники так само намагалися збільшити ціни до 370 $/т fob порт Ponta de Madeira, однак такий рівень поки що є неприйнятним для заводів США.

У Туреччині також підтримується загальний тренд зростання котирувань чавуну. Великі заводи змушені приймати зростання цін через низьку пропозицію товарного чавуну на внутрішньому ринку. Поточний робочий діапазон цін становить 360-370 $/т cif.

Згідно з прогнозами експертів «Укрпромзовнішекспертизи» в найближчі тижні котирування передільного чавуну будуть плавно зростати через подорожчання металобрухту і активної контрактації сировини китайськими імпортерами. Однак зростання цін не буде значним, тому що попит на плоский прокат буде знижуватись. До того ж запаси у американських імпортерів уже досягли досить високого рівня.

На регіональних ринках сталевого брухту протягом другого тижня вересня також спостерігається цінове зростання. Котирування металобрухту на біржі в Роттердамі продовжують збільшуватися через активний попит в Туреччині та низьку пропозицію брухту з боку США і ЄС. Трейдери підвищили вартість матеріалу, користуючись прагненням поповнення запасів турецькими заводами і дефіцитом сировини.

У Туреччині заводи очікували стабілізації котирувань, однак реалізувати подібний сценарій не вийшло. Тому більшість покупців почало активно закуповувати сировину, що в свою чергу призвело до стрибка цін. Незважаючи на зростання попиту, трейдери притримують сировину, сподіваючись на його реалізацію за вищими цінами. На даний момент робочий діапазон цін становить 295-305 $/т cif.

В Азії ціни на лом виросли на всіх ключових напрямках. Найбільший попит мав місце в Південній Кореї, де заводи ще формують складські запаси і охоче йдуть на укладання угод з американськими і японськими постачальниками. Крім того, зростання цін на квадратну заготовку з Китаю також надає істотну підтримку котируванням матеріалу в регіоні. Поточна ціна на брухт HMS1 – 290-300 $/т cif.

Заступник директора «Укрпромзовнішекспертизи» Юрій Добровольський прогнозує, що в найближчі тижні ціни на металобрухт будуть збільшуватись у зв’язку з поповненням запасів турецькими металургами, а також високим попитом на сировину на внутрішньому ринку США. При цьому істотним обмежуючим фактором стане зниження рентабельності торгівлі прокатом, що експортується турецькими виробниками.