На регіональних ринках металобрухту зростає кількість укладених угод

20.08.20

lite-vysokoprochnyj-chugunДругий тиждень серпня приніс продовження зростання цін переробного чавуну на всіх регіональних ринках. Позитивний тренд став можливим під впливом двох чинників зростаючі котирування на лом і зростаючий попит на плоский прокат

На ринку США заводи активно поповнювали запаси. Також зростанню сприяє збільшення попиту на прокат на внутрішньому ринку США. Американські імпортери замінили поставки металобрухту з Бразилії на сировину з СНД, попит на продукцію яких помітно виріс і в Туреччині. У зв’язку з цим є серйозні побоювання щодо скорочення пропозиції матеріалу на американському напрямку.

На ринку Туреччини кількість угод істотно збільшилася. Ціни на металевий брухт помітно зросли, що підштовхнуло імпортерів активніше контрактувати матеріал для поточних потреб. Також, багато заводів вирішили поповнити запаси, що дозволило постачальникам підняти ціни.

Загалом ціни на переробний чавун починаючи з середини липня зростали і склали: Азія cfr 355 дол/т., Бразилія fob 345 дол/т., Чорне море fob 337 дол/т., США cif 352 дол/т.

Прогнозуючи ситуацію на ринку експерти «Укрпромзовнішекспертизи» в найближчі тижні очікують плавного зростання котирувань передільного чавуну. Причиною стане подорожчання металевого брухту і активне контрактування сировини китайськими імпортерами. Проте навряд чи зростання цін буде значним через зниження попиту на плоский прокат і поповнення запасів у американських імпортерів які вже досягли досить високого рівня.

На регіональних ринках металевого брухту котирування також росли під впливом високого попиту на готовий прокат і необхідності поповнення запасів турецькими металургами. На ринку Туреччини котирування металобрухту зросли в зв’язку з активним контрактуванням матеріалу великими імпортерами. Підтримку котируванням надає і слабкий збір брухту в США, де експортери зазнають певних труднощів з формуванням великих партій матеріалу для відправки на європейський континент. На даний момент робоча вартість брухту марки HMS 1&2 (80:20) становить 280-290 $/т cif, що на 5$ вище, ніж тижнем раніше. Подрібнений лом котирується по 290 $/т cif.

На азійському ринку ціна на матеріал марки HMS1 коливається в межах 275-285 $/т cif. Японські експортери підвищують ціни на тлі слабкої ломозаготовки на внутрішньому ринку, а також зростання закупівельної вартості матеріалу на найбільшому місцевому заводі – Tokyo Steel. В таких умовах імпортери намагаються закупити великі партії, уникаючи контрактації за ще вищими цінами.

Аналітики «Укрпромзовнішекспертизи» прогнозують в найближчі тижні зростання цін на металевий брухт у зв’язку з поповненням запасів турецькими металургами, а також високим попитом на сировину на внутрішньому ринку США. При цьому істотним обмежуючим фактором стане млявий попит на довгий прокат, експортований турецькими виробниками.