Більшість регіональних ринків металургійної продукції демонструють бічний тренд

20.01.20

Armatura_1З третьої декади грудня на регіональних ринках заготівлі переважає бічний тренд

Перші два тижні нового 2020 року внутрішні ціни на заготовку в Китаї залишалися в діапазоні $ 483-502/т exw з 13% ПДВ. Поступове ослаблення попиту і ухід покупців з ринку напередодні новорічних свят викликано наявністю достатніх запасів у останніх. Подібна ситуація зниження попиту спостерігається на імпортних ринках Південно-Східної Азії, де середній рівень імпортних цін в останні два тижні становить $ 445/т cfr. Крім того, стримуючим фактором стало загострення відносин між Іраном і США, що може спричинити посилення санкцій. Більшість учасників ринку вважають, що дана пауза буде тимчасовою, оскільки пропозиції іранських компаній залишаються найбільш привабливими і конкурентними біля нижньої межі діапазону $435-455/т cfr.

Ділова активність зберігається на ринку заготівлі в MENA. Постачальники продовжують підвищувальний тренд. Однак стримуючим фактором стає наявність достатніх запасів і невизначеність подальшого тренда. Минулого тижня угоди в регіоні, як і тижнем раніше, були в діапазоні $430-450/т cfr.

Несприятлива ситуація на ринку готового прокату і зниження цін на брухт штовхають вниз котирування заготовки в Туреччині. За тиждень внутрішні ціни знизилися на $5 до $420-435/т exw, на імпортному ринку заготівля опустилася на $9 до $410-425/т cfr.

Згідно з прогнозами експертів «Укрпромзовнішекспертизи», повернення покупців і пожвавлення попиту в Китаї та Південно-Східній Азії після свят буде сприяти зміцненню цін. Однак надалі зростання опору покупців, надлишкова пропозиція і ослаблення попиту на поставки в період Рамадану зумовлять знижувальну корекцію.

На регіональних ринках арматури і катанки з початку січня експортні ціни в СНД і Туреччині поступово слабшають, тоді як на імпортних ринках Південно-Східної Азії і MENA завдяки стійкому попиту зберігаються висхідні тенденції.

Завдяки стійкому попиту внутрішні ціни на арматуру і катанку в Китаї продовжують незначне зростання, додавши за останній тиждень ще $3. Всього ж з початку місяця котирування зросли на $6-9 до $555/т exw з 13% ПДВ для арматури і на $9-12 до $570/т exw з 13% ПДВ для катанки. Як і очікувалося, пожвавлення інтересу викликано прагненням покупців поповнити запаси перед новорічними святами. За даними SteelHome сумарні запаси арматури і катанки у китайських трейдерів за першу декаду січня зиросли на 850 тис. тонн. Однак, даний сплеск носить тимчасовий характер. Вже з середини січня Shagang Group, передбачаючи ослаблення попиту, оголосила про зниження внутрішніх цін на $11. У той же час, на експортних напрямках китайські експортери продовжують підвищувати ціни. Котирування арматури і катанки за останній тиждень зросли на $5 і $10 відповідно до $450-475/т fob і $485-490/т fob. На імпортних ринках Південно-Східної Азії угоди проходять по $460-495/т cfr (арматура) і $480-505/т cfr (катанка), що на $7.5 і $2.5 вище, ніж на попередньому тижні. Розмістивши основні замовлення двома тижнями раніше, покупці виявляють в даний час мінімальний інтерес, чекаючи закуплених партій.

Протилежні тенденції проявляються на ринку арматури і катанки в MENA. Якщо в країнах Перської затоки виробники продовжують підвищувати внутрішні ціни на лютневу продукцію, то в Єгипті виробники через ослаблення попиту і курсу фунта змушені переглядати ціни в бік зниження і надавати знижки для залучення покупців. Пропозиції арматури на внутрішньому ринку Єгипту в поточному періоді варіюються в діапазоні $534-559/т exw без ПДВ. Ціни на імпортному ринку арматури в MENA становлять $460-470/т cfr

Слабкий попит і здешевлення брухту підсилюють знижувальні тренди на ринку Туреччини. Внутрішні ціни на арматуру знизилися до $437-445/т exw, катанка впала на $5 до $475-485/т exw.

На думку аналітиків УПЕ, в найближчі тижні виробники будуть намагатися утримувати ціни від падіння. Надалі, через слабкий попит і очікуване падіння цін на сировину, висока ймовірність знижувальної корекції котирувань прокату.