Форма довіри

announce2020b

Через наведену нижче форму можливо відправити повідомлення про виявлені факти порушень антикорупційного законодавства України уповноваженому з антикорупційної діяльності державного підприємства "Укрпромзовнішекспертиза" (в тому числі - анонімно)

Контакти уповноваженого з антикорупційної діяльності:

№ телефону “гарячої лінії”: (+380-50)050-410-96-04

Електронна адреса: stop@expert.kiev.ua

Зверніть увагу!

Згідно зі статтею 53 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон) розгляду підлягають повідомлення про порушення вимог цього Закону, здійснені працівником відповідного органу без зазначення авторства (анонімно).
Анонімне повідомлення про порушення вимог антикорупційного законодавства підлягає розгляду, якщо зазначена в ньому інформація стосується конкретної особи, містить фактичні дані, які можуть бути перевірені.
Інші письмові звернення, що не підписані автором (авторами), без зазначення місця проживання автора, а також такі, з яких неможливо встановити авторство, відповідно до частини першої статті 8 Закону України «Про звернення громадян» визнаються анонімними і розгляду не підлягають.
Надана Вами інформація використовуватиметься нами як джерело для прийняття рішення щодо необхідності проведення перевірки або іншого реагування відповідно до Закону України «Про запобігання корупції».

Звертаємо Вашу увагу на те, що повідомлення завідомо неправдивих відомостей тягне за собою відповідальність, передбачену чинним законодавством.

Інформація для здійснення повідомлення має бути відома викривачу у зв’язку з його трудовою, професійною, господарською, громадською, науковою діяльністю, проходженням ним служби чи навчання або його участю у передбачених законодавством процедурах, які є обов’язковими для початку такої діяльності, проходження служби чи навчання.

Повідомлення має містити фактичні дані, що підтверджують можливе вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції», які можуть бути перевірені, зокрема, відомості про обставини правопорушення, місце і час його вчинення, особу, яка вчинила правопорушення тощо.

Закон України “Про запобігання корупції” визначає викривача як особу, яка надає допомогу в запобіганні і протидії корупції, особу, яка за наявності обґрунтованого переконання, що інформація є достовірною, повідомляє про порушення вимог цього Закону іншою особою.

Основною метою викриття відповідної інформації є саме запобігання, виявлення, перешкоджання та припинення корупційного правопорушення. В такому випадку викривач повинен діяти як незацікавлений спостерігач щодо ситуації, про яку повідомляється, і потребувати захисту саме у зв’язку з повідомленням про відповідне правопорушення.

Повідомлення про корупцію без доказів може бути розцінено як завдання шкоди честі, гідності та ділової репутації, а за завідомо неправдиве повідомлення про злочин встановлено кримінальну відповідальність. Тому викривач повинен подбати про те, щоб зафіксувати факт корупції документально.

До правопорушень, пов’язаних з корупцією відносять порушення обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, обмежень щодо одержання подарунків, порушення вимог фінансового характеру, порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, щодо нерозголошення інформації, невжиття заходів щодо протидії корупції.

Крім цього, відповідно до примітки до ст.45 Кримінального кодексу України корупційними злочинами відповідно до цього Кодексу вважаються злочини, передбачені статтями 191, 262, 308, 312, 313, 320, 357, 410, у випадку їх вчинення шляхом зловживання службовим становищем, а також злочини, передбачені статтями 210, 354, 364, 364 1, 365 2, 366 1,368, 3683 – 369, 3692, 3693 цього Кодексу.

Рекомендуємо звернути увагу, що реквізитами повідомлення про корупцію можуть бути:

прізвище, ім’я, по батькові особи, яка, імовірно, вчинила правопорушення або причетна до його вчинення, її місце роботи та посада;

текст повідомлення, що містить конкретну інформацію про факти вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, іншого порушення Закону України «Про запобігання корупції», яка може бути перевірена та не містить припущень або опосередкованих висновків;

прізвище, ім’я, по батькові, адреса та підпис особи, яка надіслала повідомлення, із зазначенням дати;

у зверненні, поданому на електронні поштові скриньки, може бути вказано електронну поштову адресу, на яку викривачу може бути надіслано відповідь, або зазначено про інші засоби зв’язку з ним.