Ринок сталі

uexЩотижневий бюлетень: «Ринок сталі: аналітика, прогнози, сценарії»

Щотижневий бюлетень є ключовим періодичним дослідженням ДП «Укрпромзовнішекспертиза», яке включено Кабінетом Міністрів України до переліку спеціалізованих комерційних видань та джерел інформації про ринкові ціни для цілей трансфертного ціноутворення.

Бюлетень виходить у двох форматах – щомісячному і щотижневому (завантажити зразок). На початку кожного місяця розробляється детальний сценарій розвитку ринку металопрокату на майбутні три місяці. Для цього, ґрунтуючись на прогнозних показниках розвитку металоспоживаючих галузей в ключових країнах і регіонах, оцінюється очікуваний попит на довгий і плоский прокат. Аналіз завантаження потужностей і регіональних складських запасів, діючих сезонних факторів дозволяє спрогнозувати пропозицію прокату на ринку і, таким чином, оцінити баланс на ринку, напрямок руху портфеля замовлень для виробників прокату.

Додатково аналізуються показники торгівлі на основних ринках збуту продукції з СНД. Проводиться порівняння виробничих витрат підприємств України та Росії та їх основних конкурентів на міжнародних ринках (Китай, Туреччина і т.д.). Формулюються основні фактори, що визначають цінову кон’юнктуру і діючі як у бік зниження, так і підвищення цін.

В результаті розробляється базовий сценарій розвитку цінової кон’юнктури із зазначенням середньомісячних цін ФОБ Чорне море на майбутні три місяці по кожному з перерахованих вище видів прокату і сировини. У ціновому прогнозі, на відміну від інших видань, завжди вказується специфікація прогнозованого виду продукції , а також основні умови постачання.

Наступні за першим щотижневі випуски прогнозу містять критичний аналіз виконання базового сценарію з необхідними уточненнями, деталізацією і коригуваннями. Прогноз цін на поточний місяць в них дається з більшою деталізацією – в тижневій розбивці.

По питаннях підписки: Юрій Добровольський, начальник відділу маркетингу, тел. 044 484 43 68, e-mail: Dobrovolskyi@expert.kiev.ua

Зміст дослідження

1. МАКРОЕКОНОМІЧНИЙ ПРОГНОЗ.
2. ДОВГИЙ ПРОКАТ
2.1 Основні події та коментарі
2.2 Фактори формування цінової кон’юнктури в майбутні три місяці
2.3 Оцінка факторів і прогноз розвитку ринку
2.3.1 Заготовка/Billet
2.3.2 Арматура та катанка/Rebar&Wire Rod
2.3.3 Сортовий прокат/Merchant Bar
3. ПЛОСКИЙ ПРОКАТ
3.1 Основні події та коментарі
3.2 Фактори формування цінової кон’юнктури в майбутні три місяці
3.3 Оцінка факторів і прогноз розвитку ринку
3.3.1 Сляби/Slab
3.3.2 Г /к і х/к рулон/HRC&CRC
3.3.3 Товстолистовий прокат/Heavy Plate
4. СТАЛЕЛИВАРНА СИРОВИНА
4.1 Чавун/Basic pig iron
4.2 Сталевий брухт/Ferrous scrap
5. ЗРС І КОКСІВНЕ ВУГІЛЛЯ. СВІТОВІ ІНДИКАТОРИ.
5.1 Залізорудна сировина
5.2 Коксівне вугілля