На регіональних ринках напівфабрикатів переважає спадний ціновий тренд

30.09.19

news-2016-05-27-1В останній тиждень вересня на регіональних ринках напівфабрикатів відбулося падіння цін. Найбільш відчутне зниження продемонстрували котирування реалізації в портах Чорного моря і на ринку країн Південно-Східної Азії.

Виробники з Бразилії продовжують акцентувати увагу на внутрішньому ринку, а також на реалізації прокату в США з поставкою в січні (в рамках квоти на 2020 рік). Пропозиції на даних напрямках, як і тиждень тому, надходять на рівні 430-440 $/т fob. Відомо про угоди по 430-435 $/т fob (450-455 $/т cfr). За непідтвердженою іншими джерелами інформацією рівень цін на бразильські сляби склав 390-415 $/т fob. При цьому ціновий діапазон більше схожий на бажання споживачів, ніж на реальну вартість на ринку США.

У країнах Південно-Східної Азії ситуація на ринку готового прокату продовжує погіршуватися. У регіоні вже можна придбати російські г/к рулони по 436 $/т cfr. Остання велика угода на напівфабрикати з СНД була укладена за ціною 400 $/т cfr.

В останній тиждень вересня постачальники з СНД пішли на чергові поступки в $ 10-15. Основна причина – триваюче падіння цін на сталевий брухт в Туреччині і на тонколистовий прокат в портах Чорного моря. Поточний рівень цін на сляби в портах Чорного моря становить 365-380 $/т fob. Також повідомляється, що «сірі» поставки слябів Алчевського МК, що знаходиться на окупованій території, можуть бути реалізовані по 350 $/т fob.

Згідно з прогнозами експертів ДП «Укрпромзовнішекспертиза», в умовах слабкого попиту на регіональних ринках перспективи постачальників з СНД не виглядають райдужними. У ситуації, що склалися реальним виглядає обвал вартості слябів в портах Чорного моря в жовтні ще на $30-40 з подальшою стабілізацією в листопаді.

Негативний ціновий тренд спостерігається на ринках г/к і х/к рулонів. В умовах слабкого попиту, торгового конфлікту між США і Китаєм і обвалу цін на лом в Туреччині, середня ціна вересня на г/к і х/к прокат в регіонах істотно нижче серпневої.

На ринку Китаю склалася двояка ситуація. З одного боку, споживачі вже сформували необхідні запаси напередодні тижневих свят на початку жовтня. Але, з іншого боку, на заводи також накладена виробнича (екологічна) заборона на цей же період. Крім цього, вартість г/к рулонів на спотовому ринку в Шанхаї за тиждень знизилася на 35 юанів до 3650, а ціни на х/к рулони, навпаки, зросли на 30 юанів до 4280 юанів/т.

Г/к рулони з Росії (з далекосхідних портів) і Індії у В’єтнамі на тижні були реалізовані по 436 $/т cfr і 445-455 $/т cfr. Китайські аналоги пропонувалися по 460-470 $/т cfr (близько 452-478 $/т fob).

Робочий рівень цін на ринку Італії становить 428-435 €/т exw по г/к рулонів і близько 510 €/т exw по х/к рулонів, що на € 2-5 нижче, ніж тижнем раніше.

У сегменті тонколистового прокату в Туреччині як і раніше переважають цінознижувальний настрій. Г/к і х/к рулони на внутрішньому ринку продаються по 435-455 і 550-560 $/т exw (мінус $ 15 за г/к прокату за тиждень). Г/к рулони Магнітогорського і Новолипецького МК доступні по 425-435 і 430-435 $/т cfr відповідно. Український Метінвест пропонує дану продукцію в діапазоні 430-435 $/т cfr, але запити турецьких контрагентів на 20$ нижче.

На американському ринку також сталася негативна цінова корекція. У сегментах г/к і х/к прокату середня вартість знизилася на $3-11 до 594 і 797 $/т exw відповідно. Попит сервіс центрів в країні досить низький через те, що споживачі не тримають ніяких зайвих запасів на складах. Терміни доставки г/к прокату в середньому складають 4,1 тижні.

Аналітики УПЕ очікують, що цінова кон’юнктура на найбільших ринках тонколистового прокату буде погіршуватися під впливом слабкого регіонального попиту, а також недавнього обвалу цін на сировину і ескалації торгового конфлікту між США і Китаєм. Споживачі й далі будуть утримуватися від закупівель великих партій продукції, змушуючи постачальників надавати дисконт. Можливо станеться обвал вартості слябів в портах Чорного моря в жовтні ще на $ 30-40 з подальшою стабілізацією в листопаді.