Регіональні ринки заготовки налаштовані на підвищення цін

28.10.19

imagesВ умовах зростання цін на брухт і дефіциту обсягів пропозиції постачальники заготовки в Туреччині і СНД з третьої декади жовтня націлені на зміну тренду і максимально можливу корекцію цін у бік підвищення

У третій декаді жовтня, після зростання цін на лом, пропозиції заготовки на внутрішньому ринку Туреччини піднялися до $385-395/т exw. Зростання цін забезпечив дефіцит пропозиції внаслідок рішення постачальників притримати продажу в розрахунку на подальше підвищення цін. У цих умовах турецькі покупці збільшили імпорт заготовки з СНД. В результаті ціни на імпортному ринку Туреччини за тиждень зросли на $10-15 до $380-385/т cfr. Експортні пропозиції турецької заготовки в порівнянні з попереднім тижнем піднялися на $20-25 до $380-390/т fob. Постачальники мають намір підвищити котирування до $390-400/т fob.

У Південно-Східної Азії у відповідь на спроби постачальників з СНД, Туреччини та Близького Сходу підняти пропозиції до $400-410/т cfr імпортери знизили активність. Зустрічні пропозиції покупців залишалися на рівні $380-385/т cfr, що зумовило найбільший інтерес до пропозицій з Ірану по $388-390/т cfr. Це дозволило іранським компаніям реалізувати більшу частину грудневої продукції по $350-355/т fob, і в останніх контрактах вже озвучувалися пропозиції по $360/т fob. Надалі відсутність вільних обсягів прокату з Ірану з поставкою в грудні змусить покупців звертатися до альтернативних джерел, що сприятиме формуванню позитивного тренду на прокат з Туреччини і СНД.

Згідно з прогнозами аналітиків «Укрпромзовнішекспертизи», в найближчі тижні спроби виробників зміцнити котирування заготовки будуть наштовхуватися на зростаючий опір покупців. В результаті найбільш вірогідним сценарієм буде бічний тренд. З другої половини листопада – в грудні з огляду на очікуване подальше подорожчання сировини зміцнення цін на заготовку продовжиться.

На регіональних ринках арматури і катанки ціни знижуються через слабкий попит. У Китаї внутрішні ціни продовжили знижуватися. Котирування арматури в третій декаді жовтня знизилися на $3-4 до $537-538/т exw з 13% ПДВ. Катанка впала в ціні на $7-10 до $567/т exw з 13% ПДВ. Тенденції спаду зберігаються і на експортних напрямках. Котирування арматури в порівнянні з початком місяця знизилися на $15-20 до $440-450/т fob, пропозиції катанки впали на $20-25 до $440-460/т fob.

Через слабкий попит змушені знижувати пропозиції для активізації покупців і заповнення замовлень виробники ЄС і США. Внутрішні ціни на арматуру в ЄС за останній тиждень знизилися в середньому на €7,5 до €435-480/т з доставкою. Всього ж з початку жовтня падіння цін склало в середньому €17,5. На ринку США вартість арматури з урахуванням доставки зменшилася до $634/т, що на $5 нижче, ніж тижнем раніше, і на $16 поступається початку жовтня.

У країнах Перської затоки найбільші виробники заявили про збереження листопадових цін на арматуру на рівні жовтня $472-473/т exw. Озвучуються поточні пропозиції трейдерів ще нижче – $457-463/т з доставкою. Менш сприятлива ситуація на ринку катанки, де лідер ринку Emirates Steel Industries був змушений знизити внутрішні ціни на листопадові відвантаження на $15 до $480/т з доставкою.

У той же час висхідний тренд в останній тиждень спостерігається на ринку арматури і катанки в СНД і Туреччини, де виробники мають намір проводити політику зміцнення котирувань, використовуючи подорожчання брухту і заготовки. На минулому тижні в Туреччині внутрішні ціни на арматуру і катанку виросли відповідно на $2,5 і $5 до $417-430/т exw і $445-455/т exw. Експортні пропозиції турецької арматури піднялися в середньому на $10 і варіювалися в діапазоні $405-425/т fob. На $10-12 підняли пропозиції на арматуру і катанку експортери СНД.

На думку аналітиків УПЕ протистояння між постачальниками і покупцями в найближчі тижні приведуть до руху цін у вузькому горизонтальному коридорі. Понижувальний тиск на ціни, що створюється через опір імпортерів і лояльність виробників в ході заповнення портфелів замовлень на листопад, буде нівелюватися подорожчанням сировини та низької маржею продажів. В кінці листопада – в грудні обмежені обсяги пропозиції і необхідність поповнення запасів на 1 квартал 2020 зумовлять посилення тенденцій зростання.