Світовий ринок металопродукції в очікуванні підвищення попиту

25.08.16

news-2016-08-25-2

На більшості регіональних ринків металопродукції домінував боковий тренд

У липні на більшості регіональних ринків металопродукції домінував боковий тренд. Купівельна активність на ринках Близького Сходу поки не відновилася після святкування Рамадану. У Туреччині внутрішній попит був також невисоким, що обумовлено політичною нестабільністю через спроби військового перевороту. Однак невисока пропозиція на ринку і очікування трейдерами швидкого відновлення цінового зростання зумовили їх небажання йти на поступки покупцям.

Після різкого зростання в перший тиждень липня на $37-47, внутрішні ціни на довгий прокат в Китаї коливалися в широкому ціновому діапазоні – періоди зростання чергувалися зі спадом цін. Слідом за липневим зростанням на внутрішньому ринку, китайські експортери також підняли ціни на $30-40 в порівнянні з кінцем червня. Підвищення експортних цін викликало негативну реакцію у покупців з Південно-Східної Азії, які обмежили покупки мінімально необхідним рівнем з урахуванням спаду споживання в період сезону дощів. Внаслідок нестабільності на регіональних ринках імпортери очікували на визначення стійкого тренду.

Однак на початку серпня п.р. тенденції зростання цін в Китаї та Південно-Східній Азії знову посилилися, що зумовило зростання внутрішніх цін на заготовку в Китаї на $11 до $318/т exw. Істотно підвищилися котирування арматури і катанки (+ $26 і $18) до $365-390/т exw. У свою чергу, це зумовило зростання цінових пропозицій китайських експортерів, які підняли котирування з початку серпня на $8-10 до $320-330/т fob на заготовку і $325-345/т fob на арматуру.

«Не дивлячись на зростання китайських експортних цін, постачальники з СНД і Туреччини не змогли зміцнити свої котирування через слабкий попит на основних ринках збуту в країнах Близького Сходу і ЄС. – Коментує експерт ДП «Укрпромзовнішекспертиза» Олег Гнітецький. – Робочі експортні ціни на заготовку в портах Чорного моря четвертий тиждень поспіль залишаються в діапазоні $315-325/т. Зміцнити ціни на арматуру і катанку в середині липня не вдалося, і на початку серпня пропозиції експортерів СНД знову відкотилися до $360-370/т fob на арматуру і $370-380/т на катанку».

На думку експертів УПЕ, основні надії постачальники пов’язують зі зростанням попиту на вересневу продукцію, коли трейдери й кінцеві споживачі будуть змушені активізувати замовлення для поповнення складів в період осіннього будівельного циклу і відновлення ділової активності після літньої паузи.