На ринках сталеливарної сировини превалюють негативні цінові тренди

01.07.19

793_bigВ останній тиждень червня вартість передільного чавуну в різних регіонах демонструвала широкий ціновий діапазон. Продавці прагнули не допустити зниження цін, пояснюючи свою позицію збільшенням котирувань на залізорудну сировину.

На ринку США угоди практично не здійснювалися через скорочення обсягів виробництва місцевими металургами, що стримує їх від суттєвих імпортних закупівель. У свою чергу постачальники не мають наміру продовжувати знижувати ціни, в зв’язку зі слабким відновленням зростання. Крім того, майже всі виробники зробили закупівлі на липень, тому тимчасово не виходять на ринок.

У Туреччині угоди укладалися в основному з місцевими постачальниками. Покупці наполягали на зниженні цін, оскільки як і раніше зазнають труднощів з реалізацією арматури і катанки. На даний момент діапазон цін на передільну сировину становить 350-360 $/т cif.

Згідно з прогнозами експертів УПЕ, в перший тиждень липня котирування передільного чавуну знизяться. Постачальники підуть на поступки на тлі скорочення виробництва сталі в США і значного здешевлення металобрухту. У другій половині липня котирування почнуть зростати на тлі розвороту цін на лом і падіння пропозиції чавуну.

На регіональних ринках сталевого брухту котирування металобрухту збереглися на тому ж рівні. Трейдери з США і ЄС спробували підвищити вартість брухту на 3-5$. Деякі продавці змогли продати сировину за вищою ціною, проте в цілому діапазон цін залишився таким же, як і в останній тиждень червня.

Турецькі покупці укладали угоди на покупку сировини з Балтики. На даний момент турецькі імпортери працюють на мінімальних запасах, проте не поспішають нарощувати залишки через нестабільну ситуацію з попитом на арматуру. З цієї причини закуповуються тільки дрібні партії зі швидкими термінами відвантажень. При цьому ціни угод на базовий вид брухту HMS 1&2 (80:20) коливаються в діапазоні 275-285 $/т cif.

В Азії котирування брухту марки HMS1 залишилися незмінними – 275 $/т cif. Південнокорейські імпортери віддають перевагу закупівлям квадратної заготовки з Китаю, перекат якої найчастіше більш вигідний, ніж переплавлення металобрухту. Також зростанню цін на лом заважає і падіння експортної вартості японської сировини, надлишок якої з внутрішнього ринку імпортується в сусідні країни.

Прогнозуючи подальшу цінову ситуацію експерти «Укрпромзовнішекспертизи» вважають, що в найближчі тижні липня на ринку брухту будуть превалювати знижувальні тренди в зв’язку з сезонним збільшенням пропозиції в північній півкулі і погіршенням кон’юнктури ринку готового прокату. Також негативний вплив на попит на брухт значно здешевить брухт на внутрішньому ринку США.