ForUm: Україна розраховує збільшити експорт металопродукції

05.02.14

rolled_productsАналіз ситуації на зовнішніх ринках металопрокату дає підстави очікувати збільшення Україною експорту металопродукції у 2014 році, зазначив перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Анатолій Максюта.
«Згідно з аналізом стану зовнішніх ринків металопрокату, проведеного ДП «Укрпромзовнішекспертиза», у 2014 році відбудеться помірне поліпшення економічної ситуації в розвинутих країнах (США і ЄС), результатом цього стане збільшення споживання сталі в 2014 році на 3,1% (+50 млн. тонн) порівняно з 2013 роком», – підкреслив він.
На його думку, у поточному році Україна може розраховувати на збільшення експорту металопродукції за рахунок відновлення попиту на ринку країн Близького Сходу та ЄС і збільшення поставок на внутрішній ринок за рахунок активізації будівництва доріг та модернізації теплових мереж.
За словами Анатолія Максюти, упродовж І кварталу позитивними факторами, що впливають на рівень споживання металопрокату на світовому ринку, будуть: необхідність поповнення запасів металопрокату в деяких регіонах для підтримання їх на рівні, що забезпечує обсяг споживання; висока активність покупців і трейдерів у період весняного зростання попиту; прискорення зростання світової економіки у 2014 році, що сприятиме загальному зростанню споживання сталі.
Довідка: За попередніми даними, у 2013 році експорт металопродукції з України склав 23,1 млн. тонн, що на 0,5 млн. тонн перевищує показник 2012 року.