Металобрухт в Україні значно подешевшав

22.06.16

Однією з причин падіння внутрішніх цін стала заборона на експорт металобрухту з України

news-2016-06-22Протягом травня – початку червня 2016 р. котирування металобрухту на регіональних ринках швидко знижувалися. Так, вартість базової марки HMS 1&2 (80:20) знизилася з 325 дол./т. на початку травня до 280 дол./т. в середині червня. Зниження котирувань відбувалося в силу стагнації попиту на всіх зовнішніх напрямках, в т.ч. на довгий і плоский прокат. Слідом за обвалом світових котирувань на прокат і брухт в травні, українські металургійні комбінати також активно знижували закупівельні ціни – з 4239 грн./т. на початку травня до 3974 грн./т. в середині червня.

Крім негативного впливу знижувального тренду на готову продукцію і сировину на зовнішніх ринках, фактором падіння внутрішніх цін стала заборона на експорт металобрухту з України, який дозволив металургам диктувати більш жорсткі цінові умови у відносинах з постачальниками. Як наслідок, провівши значне зниження цін метзаводи не мають наміру зупинятися на досягнутому, плануючи і далі знижувати вартість металобрухту, який купують.

Незважаючи на заборону експорту українського брухту в травні, недопоставки металобрухту на внутрішньому ринку склали 80 тис. тонн. «Ситуація, що склалася змушує меткомбінати імпортувати дорогу сировину. – вважає заступник директора ДП «Укрпромзовнішекспертиза» Юрій Добровольський. – Так, в травні було завезено близько 6 тис.т. брухту і 18 тис.т. горячебрикетованого заліза. При цьому обсяги імпорту ГБЗ досягли найвищих значень за останні два роки. Поряд з великими обсягами імпорту сировинних ресурсів, металурги змушені утримувати досить високі показники завантаження чавуну в сталеплавильну шихту».

Навіть при діючій судовій забороні, українські постачальники брухту зуміли експортувати досить значні обсяги матеріалу. У підсумку в травні експорт українського брухту був максимальним щодо попередніх місяців поточного року і збільшився до 113 тис. тонн, що на 30 тис. тонн або 37% більше, ніж в квітні. В цілому, за перші п’ять місяців поточного року було експортовано 206 тис. тонн, тоді як за аналогічний період 2015 року було вивезено близько 506 тис. тонн. Відзначимо, що Туреччина є єдиним напрямком продажів вітчизняного металобрухту в поточному році.

«До середини липня ц.р. на внутрішньому ринку України буде домінувати знижувальний ціновий тренд. – коментує Юрій Добровольський. – Металургійні заводи будуть знижувати котирування (близько 3400 грн./т.), в силу падіння цін на прокат, наявності великих складських запасів, відсутності експорту з України. Проте в другій половині липня імовірний зростаючий тренд через очікуване відновлення попиту на готовий прокат і падіння показників збору брухту на внутрішньому ринку».