На основних ринках металургійної продукції спостерігається пожвавлення

01.06.20

Armatura_1В кінці травня на ринках виробників заготовки відбулося пожвавлення, що дозволило підвищити середньомісячні ціни в порівнянні з квітнем на $2-8

Після позитивного тренду активізації попиту і зростання цін в перші три тижні травня внутрішні ціни на заготовку в Китаї до кінця місяця знизилися на $7 до $456-475/т exw з 13% ПДВ. На зниження вплинуло падіння котирувань на ф’ючерсному ринку, а також побоювання трейдерів можливого надлишку імпортної заготовки, обсяги якої в травні – липні можуть скласти до 2 млн. тонн.

Більш стійкий попит на імпортних ринках Південно-Східної Азії, де ціни варіюються в діапазоні $380-405/т cfr, що на $10 вище попереднього тижня. Інтерес покупців очевидний, проте їх зустрічні пропозиції обмежуються $390/т cfr. Найбільш конкурентними залишаються пропозиції з Ірану по $350-355/т fob ($380-385/т cfr) з відвантаженням в серпні. На хвилі пожвавлення попиту деякі постачальники тестують ринок пропозиціями $360/т fob і вище. На імпортних ринках MENA пропозиції зміцнилися до $370-385/т cfr за рахунок зростання мінімальних цін на $10.

На внутрішньому ринку Туреччини ціни на заготовку другий тиждень поспіль залишалися $370-380/т exw. На імпортному ринку котирування заготовки з СНД зміцнилися до $365-375/т cfr за рахунок підвищення верхнього рівня на $5. На експортних напрямках пропозиції турецьких постачальників зросли на $5 до $365-375/т fob.

Аналітики «Укрпромзовнішекспертизи» прогнозують поступове пожвавлення попиту, чому сприяє очікуване подорожчання брухту. Стримуючим фактором буде вичікувальна позиція покупців в очікуванні поліпшення ситуації на ринках готового прокату. У цих умовах переважно бічний тренд буде найбільш імовірним сценарієм на початку червня.

Незважаючи на спад попиту і зупинку проектів в період карантину, ціни на арматуру вдалося утримати від падіння, а середньомісячні ціни на катанку на ринках Туреччини і країн Південно-Східної Азії вдалося підняти на $8-12.

В останній тиждень травня внутрішні ціни на арматуру і катанку в Китаї знизилися на $8-9 до $521/т exw і $532/т exw с13% ПДВ. Причина спаду торговельної активності – падіння на ф’ючерсному ринку. Негативний вплив на ринок спричиняють високі запаси арматури і катанки у трейдерів. Поточні обсяги матеріалу складають 12,884 млн. тонн, що на 68% перевищують торішній рівень. У той же час виробництво зростає, і середньодобова виплавка сталі в другій декаді травня збільшилася до 2,759 млн. тонн/добу, що на 4,8% вище квітневого показника. Ще один негативний фактор впливає на попит – наближення сезону дощів на півдні Китаю.
На експортних напрямках складається протилежна ситуація, пропозиції китайських компаній за тиждень зросли на $20 до $440-450/т fob по арматурі і $425-450/т fob по катанці. Імпортери ПСА не поспішають з розміщенням замовлень через неможливість найближчим часом відновити ефективну роботу в будівельній галузі та через нестачу робочої сили, а також через збереження суворих вимог до облаштування робочих місць. Стримуючим фактором також є відносно високі складські запаси в умовах поточного спаду споживання. За очікуваннями учасників ринку, пожвавлення будівельного сектору і зростання замовлень можна очікувати не раніше серпня.

У MENA покупці все ще не виявляють активності. Арматура на імпортних ринках доступна по $400-415/т cfr, що в середньому лише на $2,5 вище, ніж тижнем раніше.

Турецький ринок арматури і катанки демонструє пожвавлення попиту і відновлення зростання цін на лом. Внутрішні ціни на арматуру в останній тиждень травня піднялися на $5-6 до $406-416/т exw, катанка подорожчала в середньому на $2,5 до $425-435/т exw. За підтримки зростання цін на брухт турецькі експортери арматури до кінця травня підвищили пропозиції по ній на $5-10 до $405-410/т fob.

Під тиском слабкого попиту залишаються ринки довгого прокату в США і ЄС, де ціни на довгий прокат виявляють в основному бічний тренд.

Згідно з прогнозами аналітиків УПЕ, скорочення споживання і слабка торговельна активність в умовах невизначенності щодо подолання коронавірусу і відновленню попиту зумовлять переважно бічний тренд на ринку довгого прокату в червні-липні в більшості регіонів.