На регіональних ринках металургійної продукції спостерігається зниження ділової активності

25.09.20

default-16qkДруга декада вересня принесла уповільнення зростання цін на заготовку внаслідок зниження ділової активності на регіональних ринках брухту і готового прокату. У ситуації, що склалася покупці не поспішають укладати контракти і чекають прояснення ситуації

У Китаї локальні ціни на заготовку за тиждень впали на $5-10 до $502-521/т exw з 13% ПДВ. Падінню цін сприяло зниження котирувань готового прокату на ф’ючерсному ринку. Слідом за ф’ючерсами сталося падіння імпортних цін на спотовому ринку руди. Незважаючи на те, що пропозиції заготовки з СНД і Близького Сходу на імпортні ринки Південно-Східної Азії на минулому тижні надходили по $445-460/т cfr, запити трейдерів не перевищували $435-440/т cfr.

Зниження попиту в Китаї та Південно-Східній Азії змусило постачальників переорієнтувати поставки на ринки MENA. Угоди укладалися в діапазоні $440-450/т cfr проти $435-440/т cfr тижнем раніше. Найбільш привабливі ціни запропонували постачальники з Ірану, які знизили експортні котирування на жовтневі і листопадові відвантаження до $410-415/т fob з $410-420/т fob на попередньому тижні.

Турецький ринок також відреагував на просідання цін на лом і ослаблення попиту на готовий прокат знижувальними настроями. Верхній рівень внутрішніх цін на заготовку за тиждень опустився на $5, і діапазон котирувань звузився до $430-435/т exw. На імпортному ринку пропозиції з СНД, як і раніше, складають $425-435/т cfr.

Згідно з прогнозами експертів «Укрпромзовнішекспертизи», найближчими тижнями виробники будуть утримувати цінові пропозиції, користуючись хорошим заповненням портфеля замовлень на жовтень – листопад і обмеженим поточним обсягом пропозицій. У жовтні – листопаді очікується тенденція до зниження.

До середини вересня негативний тренд на регіональних ринках арматури і катанки посилився. Погіршення кон’юнктури викликано уповільненням робіт в будівельному секторі, попит в якому був меншим, ніж очікувалося. Це дозволяє покупцям посилити опір і в очікуванні зміни тренду обмежити замовлення мінімально необхідними обсягами.

У Китаї внутрішні ціни на арматуру за останні два тижні впали на 112 юанів, і тільки завдяки зміцненню юаня зниження доларових котирувань склало лише $2 до $560/т exw з 13% ПДВ. Підтримку негативному тренду надало падіння цін на спотовому ринку руди. Спроби китайських виробників підняти експортні ціни до $485-510/т fob проти $485-495/т fob тижнем раніше не знаходять відгуків у покупців ПСА. Торговельна активність в регіоні була низькою через слабкий кінцевий попит і досить високі складські запаси. Виставляються зустрічні пропозиції покупців на рівні $470-480/т cfr.

Низька будівельна активність і зниження попиту перешкоджають подальшому нарощуванню цін на ринках MENA. Хоча місцеві компанії, зокрема в Алжирі, Єгипті, ОАЕ, оголосили про підвищення цін у жовтні на $5-29, такий крок викликаний в першу чергу зростанням виробничих витрат через подорожчання сировини. На імпортному ринку ціни на арматуру за тиждень практично не змінилися, залишаючись в діапазоні $465-487/т cfr.

Ослаблення попиту на прокат і невизначеність на ринку брухту в Туреччині зумовили зниження внутрішніх цін на арматуру і катанку на $8 відповідно до $450-463/т exw і $520-530/т exw. На експортних напрямках угоди по арматурі проходили в основному в нижній частині діапазону $455-470/т fob.

Аналітики УПЕ в найближчі тижні очікують продовження протистояння між постачальниками і покупцями на ринках арматури і катанки, а в більшості регіонів ціни будуть підтримуватися на поточному рівні. Надалі експерти очікують розвороту тренду і корекції цін на поставки в листопаді – грудні в бік зниження.