На регіональних ринках металургійної продукції відбувається цінове зниження

23.02.22

armatura

У другій декаді лютого котирування заготівлі в Китаї знизилися на $5 до $732-752/т, exw з 13% ПДВ, експортні пропозиції опустилися на $7 до $708/т fob. Негативний тренд був викликаний падінням спотових цін на австралійську руду 62% Fe та зниженням ф’ючерсних котирувань на готовий прокат. У ситуації, що склалася, імпортери заготівлі в ПВА займають вичікувальну позицію і знижують купівельну активність.

Імпортні ціни на заготівлю в MENA не змінилися і залишилися в діапазоні $690-725/т cfr. Неприйняття вищого рівня цін покупці пояснюють недостатнім попитом на арматуру. Найбільш привабливими залишаються пропозиції з Ірану, що надходять по $600-620/т fob.

Подорожчання брухту не призвело до підвищення цін на заготівлю в Туреччині. Причина – слабкий попит, тож котирування на внутрішньому та імпортному ринках склали $695-710/т exw та $690-715/т fob, відповідно.

Згідно з прогнозом аналітиків ДП «Укрпромзовнішекспертиза», висока собівартість в умовах подорожчання сировини та енергоресурсів змушуватиме виробників нарощувати цінові пропозиції для покриття зростаючих витрат та досягнення прийнятної рентабельності. Сприятливим фоном для підтримки висхідного тренду в найближчі тижні є посилення серед споживачів оптимістичних очікувань зростання кінцевого попиту через прогнозоване послаблення пандемії.

Друга половина лютого принесла падіння котирувань арматури та катанки практично на всіх регіональних ринках. Після падіння спотових цін на руду і зниження котирувань на ф’ючерсному ринку спотові ціни на арматуру і катанку на внутрішньому ринку Китая опустилися на $9 до $773/т exw і $808/т exw з 13% ПДВ. На думку аналітиків УПЕ даний спад має короткочасний характер, і подальше ослаблення цін малоймовірне через необхідність поповнення запасів напередодні будівельного сезону в умовах обмежень у металургії, що зберігаються.

Ситуація у ПВА залишається досить стабільною. На імпортних ринках ПВА котирування арматури варіюються в діапазоні $765-805/т cfr проти $775-790/т cfr тижнем раніше, катанка доступна по $800-840/т cfr, що на $7,5 вище за попередній рівень. При цьому покупці після поповнення запасів у попередньому раунді закупівель займають вичікувальну позицію. Негативний вплив на торговельну активність у регіоні чинить зростання кількості захворювань на COVID-19.

В умовах подорожчання заготівлі та зростання попиту на готовий прокат виробники в MENA розглядають можливість підвищення цін на арматуру. На імпортних ринках MENA арматура доступна $750-780/т cfr.

Ослаблення попиту блокує зростання цін на прокат у Туреччині, де угоди з арматури проходять у нижній межі діапазону $735-760/т exw. Експортні пропозиції залишаються в інтервалі $740-770/т FOB.

Аналітики УПЕ прогнозують продовження висхідного тренду на більшості ринків, що викликане зростаючими потребами у прокаті серед трейдерів та кінцевих споживачів напередодні весняного будівництва. Зростанню цін буде сприяти зміщення балансу ринку на користь виробників в умовах високого відкладеного попиту та обмежених вільних обсягів пропозиції.

В Україні минулого тижня верхній рівень цінових пропозицій арматури та катанки на вторинному ринку зріс на 1 217 грн та 1 170 грн, що стало вимушеною реакцією трейдерів на підвищення закупівельних цін на початку лютого. Поточні угоди проходять в основному біля нижньої межі цінового діапазону (22 500 грн/т по арматурі та 23 833 грн/т по катанці, склад продавця, без ПДВ), що обумовлено як обмеженим попитом, так і наявністю поки що достатніх складських запасів, закуплених за нижчими цінами у січні. Негативний вплив на роботу будівельних компаній та тиск на ціни надає скорочення продажів на ринку нерухомості через нестабільну політичну ситуацію. Тим не менш, ймовірність подальшого зростання внутрішніх цін у березні залишається високою через необхідність досягнення прийнятної рентабельності продажів по відношенню до закупівельних цін у лютому.