На регіональних ринках металургійної продукції ціни балансують у вузькому коридорі

22.07.21

1Перша декада липня принесла нестійку рівновагу на регіональних ринках заготовки. Подібна ситуація склалася під впливом сезонного скорочення попиту на готовий прокат, зниження торгової активності та високу вартість сировини

Винятком став Китай, де внутрішні ціни продовжують стабільно йти вгору під тиском виробничих обмежень і можливого дефіциту поставок. Починаючи з другого тижня липня ціни, зросли на $17, склавши відповідно $792-811/т cfr з 13% ПДВ. Китайські імпортери проявляють активний інтерес до імпортних постачань і готові укладати договори по $705-710/т cfr. Ситуація, що склалася сприяє зростанню цін на імпортних ринках Південно-Східної Азії, де, незважаючи на все ще невисокий попит пропозиції зміцнилися до $670-710/т cfr проти $670-700/т cfr тижнем раніше.

У Туреччині вартість заготовки знизилася на $5-10 під впливом низьких цін на брухт і спаду торговельної активності напередодні тривалих свят. Турецька заготовка на внутрішньому ринку пропонується по $680-695/т exw, пропозиції на імпортному ринку впали до $665-675/т cfr.

Аналітик «Укрпромзовнішекспертизи» Олег Гнітецький прогнозує, що через опір покупців і традиційно низький попит влітку, найбільш імовірним сценарієм в найближчі тижні буде переважно бічний тренд. Однак в серпні високі ціни на сировину і пожвавлення попиту на готовий прокат з постачанням у вересні – жовтні зумовлять формування висхідного тренда.

Сезонні фактори і наближення відпусток не сприяють укладенню контрактів на ринках довгого прокату в ЄС, Туреччині та країнах MENA, їх кількість скоротилося до мінімуму. Посиленню негативного тренда сприяє ослаблення цін на турецький металевий брухт, виробники якого утримують ціни від падіння і не йдуть на істотні поступки.

В ЄС пропозиції арматури варіюються в діапазоні €900-920/т з доставкою. У США виробники оголосили про підвищення цін на арматуру і катанку на $33-44.

У Туреччині експортери продовжують тримати пропозиції в діапазоні $730-760/т fob по арматурі і $850-860/т fob по катанці, надаючи дисконти не більше $5 при реалізації великих партій прокату.

Низька активність покупців зберігається і на ринках MENA, де останні відомі угоди по арматурі на імпортному ринку проходили по $745-780/т cfr.

У Китаї зниження добової виплавки сталі в першій декаді липня майже на 5% підштовхнуло трейдерів до активізації поповнення складів (сумарні запаси арматури і катанки з початку липня зросли на 334 тис. т до 10,807 млн. т). В результаті ціни на арматуру і катанку в Китаї на другий тиждень липня зросли на $22-25 до $810/т і $860/т exw з 13% ПДВ. Експортні пропозиції піднялися на $10 до $790/т fob по арматурі і $840/т fob по катанці.

У Південно-Східній Азії попит через сезон дощів і загрози чергової хвилі коронавірусу залишається слабким. Більшість угод укладаються біля нижньої межі діапазонів $735-815/т cfr для арматури і $750-850/т cfr для катанки.

На думку Гнітецького до кінця липня ціни на арматуру і катанку в портах Чорного моря збережуть переважно бічний тренд, зважаючи на ослаблення попиту через початок літніх відпусток в Європі і сезонне скорочення споживання в будівельному секторі країн MENA. У серпні-вересні, по мірі посилення попиту на осінні поставки в умовах обмежених обсягів пропозиції та введення 15% експортного мита в Росії, очікується посилення підвищувальних настроїв і формування висхідного тренда.