На ринку металургійної продукції спостерігається зростання цін

18.07.16

news-2016-07-18Зростання експортних цін в Китаї дає поштовх підвищувальному ціновому тренду на регіональних ринках

У червні 2016 року знижувальні тенденції домінували на більшості регіональних ринків металопродукції. Слабкий попит влітку на поставки в ЄС, а також країни Близького Сходу та Туреччини в період святкування Рамадану сприяли зниженню котирувань. В результаті з кінця травня до кінця червня, ціни на заготовку в регіонах знизилися на $25-35. Більш серйозне падіння продемонстрували ціни на арматуру і катанку, склавши в залежності від регіону $35-65.

На початку липня п.р. на регіональних ринках ціни почали зміцнюватися, чому сприяли два фактори – скорочення виробництва і низький поточний рівень запасів. У Китаї внутрішні ціни на заготовку і готовий прокат за останній тиждень зросли відповідно на $30 і $15-20. Поліпшення кон’юнктури на внутрішньому ринку дозволяє китайським виробникам підвищувати котирування на експортних напрямках. В результаті ціни на заготовку на ринках Азії з початку липня зросли на $25 до $315-335/т cfr ($ 310-325/т fob Китай), котирування на арматуру і катанку піднялися на $12-13 до $320-330/т cfr.

«Зростання експортних цін в Китаї дає поштовх підвищувальному ціновому тренду на інших регіональних ринках. – Коментує експерт ДП «Укрпромзовнішекспертиза» Гнітецький Олег. – Так, на імпортному ринку Туреччини пропозиції китайської заготовки піднялися до $330/т cfr. У той же час внутрішні ціни турецьких виробників на заготовку піднялися на $8 до $330-365/т exw».

Політика підвищення цін в Китаї та необхідність поповнення запасів створюють передумови для подальшого зміцнення цін після закінчення Рамадану на Близькому Сході, де середній рівень цін на заготовку піднявся з початку місяця на $9 до $335/т cfr.

«Зазначимо, що поки рано говорити про впевнений підвищувальний тренд на всіх ринках металопродукції з урахуванням низького сезону в країнах ЄС. – Зазначає Гнітецький Олег. – Але пожвавлення на ринку Китаю і очікування кінця Рамадану в країнах Близького сходу створюють передумови до зростання цін».