На риках сталеливарної сировини триває висхідний ціновий тренд

26.10.21

metallurgiya_1

В першу декаду жовтня на регіональних ринках чавуну триває висхідний ціновий тренд під впливом подорожчання металобрухту і залізорудної сировини

На ринку США на покупців тисне дефіцит і стрімке зростання цін на якісні марки брухту, тому вони змушені повернутися до контрактації чавуну. Також більшість з них намагається заздалегідь сформувати достатні складські запаси на зимовий період, закуповуючи великі партії не чекаючи подорожчання сировини. Незважаючи на зростання попиту і цін, виробники сировини не поспішають розвантажувати склади, оскільки розраховують на збереження підвищуючого тренду в перспективі найближчого місяця. В результаті котирування чавуну збільшилися до 600-610 $/cif.

Істотне зростання вартості плоского прокату і дефіцит матеріалу на внутрішньому ринку Італії підштовхнули в гору котирування передільного чавуну до 590-595 $/т cif. Заводи відзначають дефіцит пропозиції під впливом зростання споживання чавуну в Туреччині і США.

За прогнозами аналітика «Укрпромзовнішекспертизи» Добровольського Юрія в найближчі тижні котирування передільного чавуну будуть збільшуватися на тлі зростання вартості металобрухту і вичерпання складських запасів у великих імпортерів. Також підтримку цінам надасть низька пропозиція з боку основних постачальників з Росії та Бразилії, а також активне формування зимових складських запасів основними імпортерами в Туреччині й азійському регіоні.

У другій половині жовтня ціни на металевий брухт продовжили швидко збільшуватися через катастрофічний брак сировини і активне формування зимових резервів великими імпортерами брухту. У Туреччині угоди укладаються на всіх напрямках, при цьому покупці охоче йдуть на поступки постачальникам, побоюючись збереження підвищуючого тренду найближчим часом. Зберігається проблема з оперативним забезпеченням матеріалом поточних виробничих програм на тлі слабкої внутрішньої заготівлі брухтом. Як наслідок, на початку другої декади жовтня котирування брухту HMS 1&2 (80:20) зросли до 500 $/т cif, що на 25 $/т більше, ніж тижнем раніше. Дроблена сировина торгується на 10 $/т більше – 510-515 $/т cif.

На азійському ринку ціни на металобрухт також швидко рухаються вгору на тлі зростання попиту на довгий прокат та дефіциту пропозиції на внутрішньому ринку. Японські заготівельники брухту відзначають зростаючий внутрішній попит на матеріал, що обмежує обсяги поставок на зовнішніх напрямках. Як наслідок, лом марки HMS1 подорожчав до 490 $/т cif.

Аналітики УПЕ прогнозують найближчим часом продовження збільшення ціни на металобрухт у зв’язку з поповненням запасів найбільшими покупцями і формуванням резервів на зимовий період. Також підтримку котируванням надасть скорочення пропозиції матеріалу з боку американських і європейських постачальників, які відчувають дефіцит брухту на внутрішніх ринках своїх країн.