На ринках металургійної продукції спостерігається позитивне цінове зростання

13.07.21

доменная-печь-же-езная-про-укция-мета-ургическая-про-укция-95055767Негативний ціновий тренд, що спостерігався на регіональних ринках заготовки в червні поступово змінюється на позитивний.

У перший тиждень липня внутрішні ціни на заготовку в Китаї виросли на $15 до $775-794/т exw з 13% ПДВ. На невисокий попит все ще впливає сезон дощів, але трейдери поступово активізують замовлення і нарощують складські запаси під впливом ініціатив уряду щодо обмеження зростання металургійного виробництва та стабілізації річних обсягів виплавки сталі. Зростає інтерес виробників прокату до імпорту. За минулий тиждень імпортні ціни на заготовку в Китаї збільшились на $10-15 до $685/т cfr, що позитивно впливає на можливості для постачальників СНД, Туреччини та Близького Сходу. На імпортних ринках Південно-Східної Азії поточні пропозиції постачальників варіюються в діапазоні $670-700/т cfr проти $665-690/т cfr тижнем раніше.

Сприятлива ситуація в Китаї позитивно впливає на підвищення котирувань заготовки компаній Ірану до $610-620/т fob c  609/т fob.

За словами аналітика «Укрпромзовнішекспертизи» Гнітецького Олега на імпортних ринках MENA останні пропозиції надходили від $670/т cfr на поставки з Індії до $700/т cfr на заготовку з СНД. Однак угоди носять поодинокий характер, і активність в поповненні запасів залишається мінімальною.

Згідно з прогнозами аналітиків УПЕ, виробники СНД будуть піднімати цінові пропозиції під впливом вже реалізованого липневого виробництва і достатніх запасів часу для продажу серпневого виробництва. Однак, з огляду на опір покупців і традиційно низький річний попит, найбільш імовірним сценарієм в липні буде переважно бічний тренд. Однак до кінця липня – в серпні високі ціни на сировину і пожвавлення попиту на готовий прокат з постачанням у вересні зумовлять формування висхідного тренда.

Приступаючи до реалізації прокату вересневого виробництва, постачальники арматури і катанки в більшості регіонів збільшують пропозицію. Сприятлива ситуація склалася під впливом зростання цін на сировину і заготовку.

У Китаї внутрішні ціни на арматуру в перший тиждень липня піднялися на $20 до $785/т exw з 13% ПДВ, вартість катанки виросла на $12 до $838/т exw з 13% ПДВ. Зростання спотових цін відбулося з кількох причин: підвищення котирувань арматури на ф’ючерсному ринку, високий рівень цін на залізорудну сировину і коксівне вугілля, пожвавлення попиту з боку трейдерів, які почали нарощувати складські запаси.

Китайські постачальники пропонують арматуру за попередніми цінами $780/т fob. При цьому на імпортних ринках Південно-Східної Азії діапазон пропозицій розширився і змістився вгору на $10 до $735-805/т cfr з $730-790/т cfr з початку липня. Імпортери як і раніше неактивні, розраховуючи на ціни на $10-15 нижче поточних мінімальних пропозицій.

Покупці на ринку MENA не поспішають укладати контракти через припинення значного числа проектів, обмежуючись мінімальними замовленнями з короткими термінами поставки. Основні закупівлі відбуваються в Туреччині, а інтерес до прокату з СНД мінімальний через високі фрахтові ставки і більш тривалі терміни поставки. Пропозиції арматури на імпортному ринку за тиждень зросли за рахунок нижнього рівня цін до $755-780/т СFR з $740-780/т cfr тижнем раніше.

На внутрішньому ринку Туреччини за перший тиждень липня ціни зросли в середньому на $16,5 до $708-740/т exw. Експортні пропозиції коливаються в діапазоні $730-760/т fob проти $725-750/т fob тижнем раніше.

Гнітецький прогнозує, що високий рівень цін на руду і брухт, а також домінуючі очікування зміцнення цін на прокат з огляду на стійкий попит і обмежену пропозицію посилять підвищувальні настрої. В цих умовах виробники СНД в найближчі тижні будуть нарощувати котирування, спираючись на стійкий внутрішній попит і поліпшення ситуації на ринках ЄС і США.