На регіональних ринках сталевої продукції продовжується цінове зростання

24.01.22

1

З початку січня на ринках заготівлі домінує позитивний тренд, що призвело до підвищення котирувань на $22-38, залежно від регіону.

У Китаї внутрішні ціни на заготівлю із середини січня зросли на $7-8 до $702-720/т exw з 13% ПДВ. Зростання попиту відбулося після публічних заяв Національної комісії з розвитку та реформ Китаю щодо впровадження регіональних стратегій державних послуг та будівництва інфраструктури. На тлі анонсування державних програм сталося скорочення обсягів пропозиції від китайських виробників на зовнішні ринки. Це підігріває інтерес на імпортному ринку, де ціни на заготівлю з другої декади січня піднялись на $10 до $640-645/т cfr. Останні пропозиції озвучуються лише на рівні $655/т cfr. У ЮВА покупці поки що не готові в повному обсязі приймати підвищення цін тому більшість угод проходить біля нижньої межі діапазону $635-645/т cfr.

Обмежена пропозиція та скорочення обсягів виробництва через високу собівартість місцевими компаніями сприяють зростанню цін на заготівлю в регіоні MENA. Котирування на імпортному ринку за тиждень зросли з $635-670/т cfr до $660-680/т cfr.

Через високу собівартість та обмежені обсяги турецькі компанії тримають пропозиції в діапазоні $670-690/т exw, на імпортному ринку пропозиції з СНД надходять по 670-680/т cfr. Проте турецькі покупці поки не поспішають розміщувати замовлення, виставляючи зустрічні ціни не вище за $660/т cfr.

Згідно з прогнозами аналітиків «Укрпромзовнішекспертизи», підвищення вартості заготівлі в більшості регіонів продовжиться в лютому – березні, що зумовить зростання цін у портах Чорного моря до кінця березня до $650-680/т fob.

На регіональних ринках арматури та катанки також спостерігається позитивна цінова динаміка. Внутрішні ціни на арматуру та катанку в Китаї з середини січня зросли на $7 до $754/т exw та $792/т exw з 13% ПДВ. Посилення підвищувальних настроїв зумовлене дефіцитом поставок, що зростають, на тлі поточних зупинок заводів на півночі та північному сході країни.

Очікування дефіциту постачання з Китаю підштовхнули вгору ціни на арматуру та катанку в ПВА. Імпортні ціни на арматуру в регіоні піднялися на $15-20 до $725-763/т cfr, вартість катанки зросла з $735-780/т cfr до $750-785/т cfr.

Враховуючи формування висхідного тренду на світовому ринку, виробники на Близькому Сході переглядають ціни у бік підвищення. Порівняно з груднем, пропозиції арматури на внутрішньому ринку зросли на $5-20. На зростання цін впливає дефіцит вільних обсягів прокату, оскільки частина компаній відсутня на ринку через планові ремонти. На ринках MENA імпортні ціни на арматуру після чотиритижневого бокового тренду пішли вгору, піднявшись за тиждень на $10-20 до $715-740/т cfr.

Підвищення цін відбулося в ЄС під впливом подорожчання сировини та енергоносіїв. Котирування арматури на внутрішньому ринку в другій декаді січня варіювалися в діапазоні €850-910/т із доставкою, що на €70 вище, ніж чотирма тижнями раніше. Менш сприятливою залишається кон’юнктура на експортних напрямках, де ціни на арматуру хоч і зросли за останній тиждень на €30 до €700/т fob, все ще залишаються нижчими за цільовий рівень €750/т fob для італійських компаній.

Аналітики «Укрпромзовнішекспертизи» прогнозують цінове зростання через необхідність формування складських запасів на весняний будівельний період та активізацію замовлень у лютому – березні. Приріст експортних цін на арматуру та катанку в портах Чорного моря до кінця березня становитиме $35-40.