Обсяги експорту прокату вдалося утримати від падіння

27.08.13

logoЗа підсумками першого півріччя показник загального обсягу експорту прокатуз України виріс на 0,8% до 11,8 млн. т.Незважаючи на несприятливу для металургів ситуацію на більшості світових ринків, за підсумками першого півріччя показник обсягу загального експорту прокату з України виріс на 0,8% до 11,8 млн. т в порівнянні з аналогічним періодом 2012 року. При цьому найбільше зростання поставок відбулося в сегменті слябів (+15,4% або 301 тис. т.) та арматури (+20,2% або 242 тис. т). Істотно скоротився експорт катанки – на 28,4% або 260 тис. т. Така інформація міститься в щомісячному дослідженні ринку сталі, проведеному ДП «Укрпромзовнішекспертиза» (УПЕ).
Так, приріст був забезпечений, насамперед, відновленням поставок слябів в Європу – на37, 5% до 1,7 млн. т. По більшості ж інших товарних груп динаміка була більш помірною на тлі переважаючого низхідного цінового тренда в першому півріччі. У той же час, вже в кінці 2-го кварталу падіння цін було зупинено на більшості ринків. «У сегменті довгого прокату розворот цін відбувся ще наприкінці червня і ціни продовжили підвищуватися в липні – на початку серпня. Основними факторами подібного руху цін виступили як поліпшення загальних настроїв учасників ринку на тлі ознак стабілізації макроекономічної ситуації в розвинених країнах, так і пожвавлення торговельної активності на хвилі поповнення запасів у ряді імпортуючих регіонів. Додаткову підтримку висхідному тренду надало зміцнення цін на основні види металургійної сировини на спотових ринках, що змусило, в першу чергу, китайських постачальників піднімати свої цінові пропозиції як на внутрішньому ринку, так і для зовнішніх поставок», – коментує Павло Перконос, заступник начальника аналітичного відділу УПЕ. – «Виробникам плоского прокату лише в липні, після чотиримісячного падіння, вдалося підняти ціни угод на продукцію з доставкою у вересні. Також підтримку постачальникам у деяких регіонах надало скорочення пропозиції продукції і низький рівень запасів у трейдерів і кінцевих споживачів».
За прогнозами УПЕ, в умовах поступового поліпшення загальносвітового макроекономічного фону і все ще невисоких запасів продукції в імпортуючих регіонах, постачальникам вдаватиметься зберігати висхідний тренд, принаймні, до початку вересня. Однак за цим піде деяка цінова корекція на тлі оптимізації складів покупцями перед завершенням фінансового року