Регіональні ринки демонструють різноспрямовані тенденції попиту на металургійну продукцію

11.04.17

matallurgichesky-11-04У першій половині квітня торговельна активність підтримуватиметься на прийнятному рівні внаслідок необхідності поповнення складів у трейдерів і кінцевих споживачів для покриття стійкого попиту в будівельному секторі

У першій половині березня 2017 року сезонне пожвавлення попиту в будівельному секторі та високі ціни на лом сприяли висхідному тренду на регіональних ринках довгого прокату. У другій половині березня кон’юнктура ринку погіршилася, в тому числі через зниження котирувань брухту. Зокрема, в Туреччині імпортні ціни на лом у другій половині березня впали на $40 до $263/т cfr, що призвело до посилення понижувальних настроїв серед покупців. Виробники були змушені знижувати ціни, вартість заготовки та готового прокату в регіонах до кінця березня знизилася на $20-30, що трохи підвищило попит.
“На початку квітня на регіональних ринках металургійної продукції простежуються різноспрямовані тенденції. – Коментує експерт УПЕ Гнітецький Олег. – Так, в Туреччині завдяки зміцненню цін на лом спостерігався підвищувальний тренд. Для поповнення запасів імпортери брухту були змушені вийти на ринок, внаслідок чого котирування зросли на $10. Скориставшись ситуацією, турецькі компанії підвищили внутрішні ціни на заготовку на $4 до $407-411/т exw. На імпортному ринку заготівлі покупці зайняли очікувальну позицію, і котирування залишаються незмінними $400-405/т cfr”.
На імпортних ринках Близького Сходу діапазон цін на заготовку розширився порівняно з першим тижнем квітня до $405-430/т cfr за рахунок зміщення верхньої і нижньої межі на $5. Імпортні котирування арматури в регіоні залишилися практично незмінними $444-474/т cfr. В той же час на внутрішньому ринку виробники знизили відпускні ціни на $5-6 для стимулювання попиту.
У Китаї експортні ціни на заготовку до початку квітня знизилися на $5 до $410-420/т. Незмінними залишалися котирування на арматуру ($440-460/т fob) і катанку ($454-475/т fob). На початку березня трейдери почали розвантажувати склади, скоротивши до початку квітня сумарні запаси арматури і катанки більш ніж на 2 млн. тонн. Подібна ситуація призвела до спаду внутрішнього попиту на довгий прокат.
На думку експертів УПЕ, на зовнішніх ринках довгого прокату в цілому буде домінувати спадний тренд внаслідок скорочення замовлень на поставки прокату в період зниження ділової активності в мусульманському світі через святкування Рамадану (кінець травня – червень).